Bisikletlerde hidrolik frenler nasıldır?

Hidrolikler sanılanın aksine iyi bir bakım gerektirmez, çok sene Shimano SLX + Shimano XT disk kullandım. Bakım namına yapmanız gereken hiçbir şey yok. Yalnızca balatayı zamanında değiştirin, nasıl değiştirmeniz gerektiğini bilin. Hidrolik disk fren bakımı deyince aklıma herhangi bir işlem bile gelmiyor çünkü bakım namına yapılması gereken bir adım yok düzenli olarak.

Para varsa elbette çok güzel durursun, önüme zıplayan çok yaya ezilmekten kurtuldu bu frenler sayesinde. Ben de düşmekten kurtuldum, bisiklet karbon zaten düşse bir dünya masraf. Masraftan da kurtarıyor aslında seni.

Ancak unutma ki iyi fren ile kötü lastiğin çıktığı yol yine kötü olacaktır :) Bu zincir şeklinde birden fazla komponent ile ilişkili bir konu. İyi de bir lastiğin olacak ki bir anlamı olsun. Benim kullandığım lastikler de dağ bisikleti kategorisinde en iyi tutuşa sahip olanlardandı. Kötü lastik ile güvenip frene de basamıyorsun, başına iş açacağını biliyorsun çünkü. İşin ne kadar içine girersen o kadar güzel parçalar gelir karşına doğal olarak. Sen ihtiyacını ve bu hobi için ayırabileceğin bütçeyi netleştir, ona göre takıl derim.

Hangi Lastik markasını ve modelini kullanıyorsunuz acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı