Bit pazarından bisiklet almak

faew

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bit pazarında bisikletler çok ucuz oluyormuş (çalıntı bisiklet ya da 2 el gibi bisikletler geliyormuş)

Bu pazardan alsam yanlış mı yaparım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu çalıntı bisiklet ticaretine sessiz kalıyor olman bile suçtur. Varsa bir bildiğin polise ihbar et.
İkinci el bisiklete gelirsek gruplarda 1 ayını harcayacaksın, karşına iyi bir fırsat mutlaka denk gelir.

Önceki bisikletimi çalan hırsız bisikleti başkasına satmıştı. Faturasıyla polisle birlikte o adamdan söke söke aldık o adam da hırsıza kaptırdığı parasıyla kaldı. Benim bisikleti de 2-3 sen daha kullandım sattım. Arkadaşımın bisikleti çalındığında da hırsızı buldu ve mahallenin kekolarına ''ilgilenin size bi kuşbaşılı kaşarlı pidem olsun'' dedi ve adamın hali de bilirsin yani. Hemen 7-8 kişi olup dövdüler adamı :)

Çalıntı mal alıp hırsıza pazar yaratmak bence büyük bir yanlış. Bence bisikletiniz olmasın daha iyi. Milletin canını yakanlara para kazandırmayın. Bu gibi yerlerin çoğu çalıntı mallar ile dolu oluyor.

abi satın almayın, satanı da ihbar edin. rotwild downhill bisikletimi çaldılar geçen sene. 1 ay boyunca yeni bisiklet araştırdım, tam alacaktım ki bizim buradaki bit pazarında satılıyorken gördüm ve polisi çağırdım direk el koyduk :) yazık üzüldüm daha ne bisikletler vardı gıcır gıcır.

abi satın almayın, satanı da ihbar edin. rotwild downhill bisikletimi çaldılar geçen sene. 1 ay boyunca yeni bisiklet araştırdım, tam alacaktım ki bizim buradaki bit pazarında satılıyorken gördüm ve polisi çağırdım direk el koyduk :) yazık üzüldüm daha ne bisikletler vardı gıcır gıcır.

Bisikletinizin modeli neydi tam olarak ? Birde o kadar pahali bir bisikleti nerede muhafaza ediyordunuz ki calindi ?

g1 hocam. normalde eve çıkarıyordum da, 2 tane dökme kilide güvenip çalındığı gün apartman merdiven boşluğuna koymuştum üşengeçlikten. o koca kilitleri kesip çaldılar :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı