Bitcoin artarken neden altın düşer?

• Konuyu başlatan fqXl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 911

fqXl

Hectopat
Daha fazla  
Bitcoin artarken altının düşmesi bana saçma geldi ve az önce 700bin TL'lik altın aldım gramı 413.7 TL'den.
Ben de Bitcoin'i çok severim, çok para kazandırdı ama bu parlayan taşın gerçek para olduğunu insanlar unutmuş gibi :D

Bitcoin artarken altının düşmesi bana saçma geldi ve az önce 700bin TL'lik altın aldım gramı 413.7 TL'den.
Ben de Bitcoin'i çok severim, çok para kazandırdı ama bu parlayan taşın gerçek para olduğunu insanlar unutmuş gibi :D
Altınla ikisinin uzaktan yakından alakası yokki, birbiriyle arasında bağlantı aramak saçma olur :D. He bir aralar 'doların düşmesinin sebebi milletin parasını kripto paralara yatırması' diye bir idda dolaşıyordu belki buda o tarz bir şeydir bilmiyorum tam olarak.

Birbiri ile hiç alakası yok.

Ne? Fiat para almak istemeyen gümüş, altın, ve Bitcoin alır. 3ünün günlerce aynı oranda düşüp çıktığını kendim biliyorum. Alakası yok ne demek ya :D

Ciddi bir soru ise ona göre cevap vereceğim :D

Gerçek bir soru yok ortada öylesine açtım kanka. Bundan sonra cevabını öğrensem ne olur 1500TL kambiyo vergisi ödedim :D

Ne? Fiat para almak istemeyen gümüş altın Bitcoin alır. 3ünün günlerce aynı oranda düşüp çıktığını kendim biliyorum. Alakası yok ne demek ya :Dd

Gerçek bir soru yok ortada öylesine açtım kanka. Bundan sonra cevabını öğrensem ne olur 1500TL kambiyor vergisi ödedim :D

Yazım kurallarına dikkat:

Kambiyo mu? Oda ne?
Bankalarda döviz & altın alırken devlete verilen vergi.
Kambiyo = Sen döviz mi alıyon? sende para vardır az da bize ver
Altınla ikisinin uzaktan yakından alakası yokki, birbiriyle arasında bağlantı aramak saçma olur :D.
Bitcoin ile altının benzerlikleri;
2side madencilikle üretilir biri dijital diğeri fizikseldir.
2sininde arzı limitlidir. Kağıt para gibi canın sıkıldıkça üretemezsin.
2side Para politikalarından, merkez bankalarından veya hükümetlerden değil, temelde sadece arz ve talepten etkilenirler.
Uzaktan yakından alakası yok mu, bunlar sadece benim düşünebildiğim benzerlikler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı