Bitcoin hesabımdan para transferi yapılmış

Arkadaşlar, babam Bitcoin alım satımı yapıyor. Yaklaşık 1 saat önce falan hesabından gönderme yapılmış. Bir Bitcoin ibanına yapabiliceğimiz şeyler var mı? Yazın bilen birisi varsa bulabilir miyiz o kişiyi ve dava açabilir miyiz?
Hocam tek tıkla gönderemiyorsun 2 aşamalı güvenlik ve protokoller var.
hesabından gönderme yapılmış demek suç teşkil etmiyorki.!
Babanızın istediği dışında yapılmadığını ispatlamanız lazım.
2013-2014 yılları 2017-2018 yılları ve son olarak 2020-2021 yılları büyük rakamlar başka ağa gönderdim veya tr ibana çektim hiç sorun yaşamadım ancak biri e-postamı ve ayrıca cep telefonumu ve baş parmağımı ele geçirmesi lazım.

Eğer çaldığı parayı kimlik isteyen bir borsaya gönderir ise bulunur. Yaptığı bütün işlemleri herhangi bir explorer ile görebilirsiniz. Büyük ihtimal takip etmesi zor olsun diye botlar ile başka cüzdanlar arasında sürekli bölüp gezdiriyordur parayı.

Ya da merkeziyetsiz bir borsada tek bir takasla isi cozmustur :)

Ya da merkeziyetsiz bir borsada tek bir takasla isi cozmustur :)
Bitcoin ile merkeziyetsiz borsa kullanamazsınız. Merkezi bir borsadan ETH veya başka bir kriptoya dönüştürmeniz gerek.

Yaptıkları anladığım kadarıyla Bitcoin ile elden nakit takası ile benzer birşey. Karşıdaki başka biri ile takas yapıyorsun. Merkeziyetsiz bir borsa değil. Bitcoin, para göndermek dışında bir şey desteklemediği için direkt Bitcoin ağı üzerinden takas yapamazsınız.

Yada Monero çektiyse takip edilemez.

Yaptıkları anladığım kadarıyla Bitcoin ile elden nakit takası ile benzer birşey. Karşıdaki başka biri ile takas yapıyorsun. Merkeziyetsiz bir borsa değil. Bitcoin, para göndermek dışında bir şey desteklemediği için direkt Bitcoin ağı üzerinden takas yapamazsınız.
Direkt BTC agi uzerinden takas yapilacagini soylemedim hocam. Bu tarz bir sistem ile ya da XMR.to (kapandi) benzeri bir site ile BTC'yi XMR, ZEC, DASH vb. bir kriptoya takaslayip tek seferde izini kaybettirebilir. BTC mixer'lari falan dusunuldugu kadar gizlemiyor diyorlar ve bu daha basit.

Direkt BTC agi uzerinden takas yapilacagini soylemedim hocam. Bu tarz bir sistem ile ya da xmr. To (kapandi) benzeri bir site ile BTC'yi xmr, zec, dash vb. bir kriptoya takaslayip tek seferde izini kaybettirebilir. BTC Mixer'lari falan dusunuldugu kadar gizlemiyor diyorlar ve bu daha basit.

Yabancı bir sitede oynadık https://sellbuy-btc.online/ burası login yaparken hesaba 2fa falan sormuyo direk login ediyor.Profilde en son aktivitelerde nereye gönderdiği gözükmüyo babam buraya neden girdi ben de bilmiyorum ama nereye şikayet edebilirim.Yabancı birisi yaptıysa yabancı ülkeden onu nası şikayet edebilirim.

Yabancı bir sitede oynadık Sell Buy BTC burası login yaparken hesaba 2fa falan sormuyro direk login ediyor. Profilde en son aktivitelerde nereye gönderdiği gözükmüyor babam buraya neden girdi ben de bilmiyorum ama nereye şikayet edebilirim. Yabancı birisi yaptıysa yabancı ülkeden onu nasıl şikayet edebilirim.

Bir başka sahte/scam sitesi. Olan olmuş, sitenin isminde hayır yok büyük ihtimalle babana "$50.000 kazandın, işlemler için önce bize $1000 BTC göndermen lazım" dediler o da atladı. Adamlar işi kılıfına uydurmuşlar baban da soğuk su içsin. Kimse ilgilenmez bu olayla.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yabancı bir sitede oynadık Sell Buy BTC burası login yaparken hesaba 2fa falan sormuyo direk login ediyor.Profilde en son aktivitelerde nereye gönderdiği gözükmüyo babam buraya neden girdi ben de bilmiyorum ama nereye şikayet edebilirim.Yabancı birisi yaptıysa yabancı ülkeden onu nası şikayet edebilirim.

Domain daha 3 ay once kaydedilmis, domainde tire var ve uzantisi 50 cent - 1 dolar falan. Internette aratinca da scam oldugu yaziyor. Cok asiri barizmis aslinda.

Dava acmak size kalmis. Miktar ne bilmiyorum ama uluslararasi bir davada kaybedeceginiz para ve zaman kadar degildir muhtemelen. Bulunamamasi da yuksek bir ihtimal. Caldiklari paranin izini kaybettirmeleri zaten basit, kendilerini de az bucuk gizlemislerse ugrastiginizla kalirsiniz.

Ayrica kripto para 'oynamak' ne hocam kumar mi bu. :)
Bir başka sahte/scam sitesi. Olan olmuş, sitenin isminde hayır yok büyük ihtimalle babana "$50.000 kazandın, işlemler için önce bize $1000 BTC göndermen lazım" dediler o da atladı. Adamlar işi kılıfına uydurmuşlar baban da soğuk su içsin. Kimse ilgilenmez bu olayla.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Birkac yildir piyasada olan bir taktik bu. prnt.sc sitesine tonla boyle ss yukluyorlar. Linkin sonunu rastgele degistirince 4-5 tanesinden birisi bunlardan oluyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı