Bitcoin hesabından banka hesabına geçen tutardan vergi verilmesi gerekir mi?

GökDağ

Hectopat
Merhaba dostlar, BtcTurk Pro adlı fırmada hesabım bulunuyor, yaşım 19. bu platformdan gelen paradan vergı vermem gerekıyor mu? Hesabıma gunluk 1000 ile 10000 bin lira arası giriş oluyor fakat bu para hesabımda kalmıyor, tekrar donusumlu olarak platforma gıdıyor ve aylık 120 bin 130 bin lira giriş oluyor. Aynı şekilde çıkış oluyor. Sizce bu ileride bir sıkıntı çıkarır mı? Bılgısı olan bırı varsa yardımcı olursa sevınırım.

Sıkıntı çıkarır, net bir geliri beyan etmen gerekiyor ki bir süre daha etmezsen banka muhtemelen senin adına devletin kapısını çalacaktır hesabındaki para akışı yüzünden.

Dikkat: Binance, vergi danışmanlık hizmeti sunmaz. Bulunulan ülkenin mevzuatlarına bağlı olarak, emtia alım satımı yaptığınızda ve bu faaliyetler sonucunda kazanç elde ettiğinizde (veya zarar ettiğinizde), bir vergi ödemeniz gerekir.

Binance ve Paribu sitesinde vergi ile alakalı yazan bu BtcTurk içinde farklı olacağını sanmam.

Yaptığın şey kara para aklamaya giriyorsa vergisini de versen bir süre sonra bu kadar yüksek tutarlarda yakalanırsın.

Dikkat: Binance, vergi danışmanlık hizmeti sunmaz. Bulunulan ülkenin mevzuatlarına bağlı olarak, emtia alım satımı yaptığınızda ve bu faaliyetler sonucunda kazanç elde ettiğinizde (veya zarar ettiğinizde), bir vergi ödemeniz gerekir.

Binance ve Paribu sitesinde vergi ile alakalı yazan bu BtcTurk içinde farklı olacağını sanmam.

Yaptığın şey kara para aklamaya giriyorsa vergisini de versen bir süre sonra bu kadar yüksek tutarlarda yakalanırsın.

Hocam ben kazancımı al sat yaparak kazanıyorum 7-10 ay cıvarıdır yapıyorum vallahi bir tık korktum yanı bundan nıye vergı kesılıyor onu da anlamadım sabıt bir gelırım yok kı aslında bankada bu kadar para donuyor fakat benım kazancım cıdden bankaya gıren paranın 20/1 i yani.

Miktar yüksekmiş, bence sorun çıkar.

Hocam yarın muhasebeyle bir görüşeceğim inşallah bir sıkıntı çıkmaz.

Sıkıntı çıkarır, net bir geliri beyan etmen gerekiyor ki bir süre daha etmezsen banka muhtemelen senin adına devletin kapısını çalacaktır hesabındaki para akışı yüzünden.

Bankada donen parayla kazancımın alakası yok yanı sadece parayı cekıyom tekrar yatırıyom para bankada dondugu ıcın boyle yuksek gozukuyor.

Hocam ben kazancımı al sat yaparak kazanıyorum 7-10 ay cıvarıdır yapıyorum vallahi bir tık korktum yanı bundan nıye vergı kesılıyor onu da anlamadım sabıt bir gelırım yok kı aslında bankada bu kadar para donuyor fakat benım kazancım cıdden bankaya gıren paranın 20/1 i yani.

Hocam yarın muhasebeyle bir görüşeceğim inşallah bir sıkıntı çıkmaz.

Bankada donen parayla kazancımın alakası yok yanı sadece parayı cekıyom tekrar yatırıyom para bankada dondugu ıcın boyle yuksek gozukuyor.
Devlet sizin kazancınızla zararınızla ilgilenmiyor maalesef. Ayıptır söylemesi, domuzdan kıl koparır gibi vatandaştan vergi koparmaya odaklanıyor.

Birkaç milyonu olan bu al sat işlerini yapan biri, şu an için vergi almıyorlar diyordu adam 2018'den beri para çektiğini söylüyor. Ama en iyisi vergi uzmanına sormak.

Şöyle ki vergiden ziyade devlet bu paranın kara para olmasından şüphelenebilir. Bildiğiniz üzere kriptolar kara para aklama için de kullanılmaya çalışıyor. Sizden bu paranın sadece yatırım ile kazanıldığını ispatlamanızı isteyebilirler. Siz de tüm bu işlemlerin özetini gösterebilirseniz bir sorun yaşanmaz.
Vergi istenmesi olayı yaşanmaz muhtemelen çünkü kripto için özel bir vergi getirilmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı