Bitcoin Puzzle Sitesi ne işe yarar?

kriptocu

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba herkese, şöyle bir site buldum; btcpuzzle.info. Ancak olayı tam anlayamadım konu hakkında bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi?

1000 BTC ödül diyor, havuz diyor, bitcoin puzzle diyor ama gerisi yok. ☺️ Teşekkürler.

Cevap için teşekkürler, github linki de koymuşlar açık kaynak kodlu sanırım. Site bana güven verdi sadece olayı anlayamadım. Madencilik mi yapılıyor ne oluyor, kart falan da kiralanıyor.

Evet arkadaşlar uzun bir araştırma sonucunda olayı anladım. Şöyle ki anonim birisi tarafından bir puzzle mantığı oluşturulmuş. Bu puzzle'da belirli bir aralıkta, hedef özel anahtarı (private key) bulunca ödülü alıyorsun. En düşük ödül 6.6 BTC ve en kolay puzzle ise Puzzle 66. Bu sitedeki uygulama açık kaynak kodlu ve havuz mantığı ile çalışıyor.

Site güvenilir, açık kaynak kodlu bir problem gözükmüyor şimdilik. Sizin merak ettiğiniz bir şey olursa yardımcı olabilirim.

Son düzenleme:
Güvenilir bir site. 4 tane falan Pool var bunun gibi. En az 4 ekran kartı lazım yoksa diğerlerinin yanında hesaplama gücü az kaldığı için ödül neredeyse hiç düşmüyor. Olay şu birisi eskiden aldığı blok ödülünü 6 şar btc farklı adreslere dağıtıyor bunları kırın diyor. O cüzdanları kırıp ödülü almaya çalışıyorsunuz. Şunda 66. cüzdanda her cüzdan kırıldığında daha zor bir priv hex wif'i çözmek zorunda kalıyorsunuz.

Güvenilir bir site. 4 tane falan Pool var bunun gibi. En az 4 ekran kartı lazım yoksa diğerlerinin yanında hesaplama gücü az kaldığı için ödül neredeyse hiç düşmüyor. Olay şu birisi eskiden aldığı blok ödülünü 6 şar btc farklı adreslere dağıtıyor bunları kırın diyor. O cüzdanları kırıp ödülü almaya çalışıyorsunuz. Şunda 66. cüzdanda her cüzdan kırıldığında daha zor bir priv hex wif'i çözmek zorunda kalıyorsunuz.

Btcpuzzle.info sitesi solo havuz olarak çalışıyor. Zaten açık kaynak kodlu olduğu için paylaşımlı havuz olamazdı diye tahmin ediyorum. Hesaplama gücünden ziyade iyi bir şansa ihtiyaç var. 6.6 BTC kime denk gelirse alıp götürecek. Günümüz Türkiye'sinde güzel para 😁

Btcpuzzle.info sitesi solo havuz olarak çalışıyor. Zaten açık kaynak kodlu olduğu için paylaşımlı havuz olamazdı diye tahmin ediyorum. Hesaplama gücünden ziyade iyi bir şansa ihtiyaç var. 6.6 BTC kime denk gelirse alıp götürecek. Günümüz Türkiye'sinde güzel para 😁
ttdsales.com kullanmak daha mantıklı. Solo mantıkla çalışmıyor aslında. Yine paylaşımlı denenmiş değerleri vb. denemiyorsun sadece değeri sen bulursan diğerleriyle paylaşmak zorunda değilsin siteye upload etmiyor tek + yanı o ancak kullanan az.

Onu da gördüm ancak güven konusunda tereddüt ettim. Sonuçta key bulununca göremeyeceğiz. Ya site sahibi alıp giderse? Ya da bulunduğunda hiç kimsenin haberi olmazsa? gibi sorular sordum kendime.

Bana göre çok riskli geldi. Kodları kapalı olduğu için her türlü manipüleye açık diye tahmin ediyorum. şimdilik btcpuzzle.info da biraz başladım duruma göre dediğini de deneyeceğim. Eğer ferahlatıcı bir şeyler söyleyebilirseniz, o havuzu da deneyimlemek isterim.

Teşekkürler.

Onu da gördüm ancak güven konusunda tereddüt ettim. Sonuçta key bulununca göremeyeceğiz. Ya site sahibi alıp giderse? Ya da bulunduğunda hiç kimsenin haberi olmazsa? gibi sorular sordum kendime.

Bana göre çok riskli geldi. Kodları kapalı olduğu için her türlü manipüleye açık diye tahmin ediyorum. şimdilik btcpuzzle.info da biraz başladım duruma göre dediğini de deneyeceğim. Eğer ferahlatıcı bir şeyler söyleyebilirseniz, o havuzu da deneyimlemek isterim.

Teşekkürler.
Daha önceki ödülde alıp gitmemişti galiba. Uzun zamandır açık bir site alıp gitse insanlar girip cihazlarını bağlamazlar. Şöyle güzelinden bir mining rigle girilip kazanç elde edilebilir aslında. Tabi diğer pool bulmazsa ödülü.

Daha önceki ödülde alıp gitmemişti galiba. Uzun zamandır açık bir site alıp gitse insanlar girip cihazlarını bağlamazlar. Şöyle güzelinden bir mining rigle girilip kazanç elde edilebilir aslında. Tabi diğer pool bulmazsa ödülü.

Şimdi biraz daha bakındım da sanırım 64üncü puzzle'dan bu yana varmış o pool. O zaman için de ödül 0.64 BTC imiş ve havuz tarafından bulunmamış. Benim de sıkıntım bu, nereden bileceğiz? Belki o havuzda bulundu ama admin havuzda bulunmadı diyebilir mi?

Oraya da kayıt oldum şimdi listeye baktığımda elimdeki parayla sanırım ödül o havuzda bulunsa bile, admin dürüst çıksa bile 300-500 dolar anca kazanırım gibi. Harcadığıma değecek bir miktar değil. Sanırım bir sürede daha btcpuzzle.info ile devam edeceğim. Biraz daha araştırayım belki fikrim değişebilir.

Bilgi için teşekkürler.

Geri
Yukarı