Bitcoin virüsü bulaştı

Ekin Ada

Hectopat
Merhaba ismim Ekin, dün (5.04.2021) arkadaşım bana SketchUp'un 2021 crack halini attı.
(Biliyorsunuz ülkede uygulama fiyatları uçtu, lütfen bana kızmayın neden crack yüklediğimi.)
Ben zaten SketchUp uygulamasını arıyordum ve indirdim.
Ve birden fazla kez arkadaşıma sordum, bu virüs olabilir mi veya herhangi zararlı yazılım falan.
Ondan sonra indirdim, hiçbir şey olmadı, gayet program çalışıyordu.
Birkaç dakika sonra Windows Defender sarıya döndü, yani tehdit var gibi bir şey ama önemsiz bir tehdit.
Açtım baktım, Bitcoin miner yazıyordu.
Dünkü fotoğraf:

Eki Görüntüle 960771

Sonra bu virüsü sildim (yani sanırım)
Sonra Malwarebytes'tan da tarama yaptırdım trojan çıktı.
Onu da sildim ve ardından temp'i de sildim.
Bugün Minecraft multiplayer oynarken arada bir takılmalar yaşadım ama oluş süreleri (yani takılış süreleri) birbirinden uzaktı, yani art arda olmuyordu arada bir oluyordu.
Ve şimdi şüphelenmeye başladım.
Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 1617721196534.png
    1617721196534.png
    260,2 KB · Görüntüleme: 141
Merhaba ismim Ekin, dün (5.04.2021) arkadaşım bana SketchUp'un 2021 crack halini attı.
(Biliyorsunuz ülkede uygulama fiyatları uçtu, lütfen bana kızmayın neden crack yüklediğimi.)
Ve birden fazla kez arkadaşıma sordum, bu virüs olabilir mi veya herhangi zararlı yazılım falan.
Birkaç dakika sonra Windows Defender sarıya döndü, yani tehdit var gibi bir şey ama önemsiz bir tehdit.
Dünkü fotoğraf:

Eki Görüntüle 960771

Onu da sildim ve ardından temp'i de sildim.
Bugün Minecraft multiplayer oynarken arada bir takılmalar yaşadım ama oluş süreleri (yani takılış süreleri) birbirinden uzaktı, yani art arda olmuyordu arada bir oluyordu.
Görev yöneticisinden GPU kullanım değerini atar mısınız?

Merhaba ismim ekin, dün (5.04.2021) arkadaşım bana SketchUp'un 2021 crack halini attı.
Dünkü fotoğraf:

Eki Görüntüle 960771

Onu da sildim ve ardından Temp'i de sildim.

Bilinmedik yerlerden neden dosya indiriyorsunuz ki?
GPU ve CPU kullanım değerlerine bakın Kaspersky ve Malwarebytes ile taramadan sonra bir şey bulmazsa sıkıntı yoktur büyük ihtimal.
İçiniz rahat değilse sistem geri yükleyin fakat bu virüsü silmeyebilir.

Düz miner. Güvenli modda çıkan programı silebilirsin, dersen içime yatmaz, MBAM + Bitdefender ile tam tarama çalıştırırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı