Çözüldü Bitcooin mining virüsü belirtileri nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Charaa

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Küçükken yaptım bir salaklık, birkaç kere crack oyun indirdim. Büyüyünce öğrendim tabii Bitcoin mining olaylarının olduğunu. Bunun belirtileri nedir? Ben CPU ve GPU'yu kullanarak mining yapıyor diye biliyorum. Ama boştayken CPU ve GPU en fazla %4 falan oluyor. Neyse işte olup olmadığını nasıl anlarım?

Çözüm
Sistemi Malwarebytes ve Kaspersky ikilisiyle taratırsanız kesin sonuca yakın sonuç elde edersiniz.
Merhaba arkadaşlar. Küçükken yaptım bir salaklık, birkaç kere crack oyun indirdim. Büyüyünce öğrendim tabii Bitcoin mining olaylarının olduğunu. Bunun belirtileri nedir? Ben CPU ve GPU'yu kullanarak mining yapıyor diye biliyorum. Ama boştayken CPU ve GPU en fazla %4 falan oluyor. Neyse işte olup olmadığını nasıl anlarım?

PC'nin geç açılması, GPU ve CPU'nun boşta bile %5'in üstünde çalışması ve boşta 50 dereceyi geçmesi, anlık FPS dropları, uygulamaların geç açılması vb olaylarda şüphelenebilirsiniz (kendimden biliyorum)

Geri
Yukarı