BitFenix 750W Whisper M 80+ Gold PSU 1509 TL

deMarc

Kilopat

Tier A sınıfı, sınıfının en iyilerinden olarak gösterilen bir PSU.

Tek kusuru yükte biraz gürültü yapmasıymış ama PC yük durumuna geçince zaten CPU ve GPU fanlarını bastıracak bir ses olacağını sanmam. Tümden sessiz olsun diyenler 250 TL fark verip Seasonic GX-750 de alabilir, o da Amazon'da indirimde.

Core Reactor yerine hangisi tercih edilebilir?

Core Reactor yerine hangisi tercih edilebilir?

Core Reactor'u bu fiyata bulduysanız onu da alabilirsiniz ama 750W'lıkları son günlerde 2000 TL üzerinde gördüğüm kadarıyla. İkisi de A Tier.

Soruyu yanlış anlamışım sanırım. Core Reactor yerine BitFenix ve Seasonic arasından birini sormuşsunuz. Bütçe varsa Seasonic'e yönelirdim ben fark fazla değil ve Seasonic'in garantisi 10 yıl, daha sessiz, kablo içi kapasitör de yok artık bu modellerinde. Ben de bizzat kullanıyorum 3080'i bana mısın demeden, ses yapmadan besliyor.

Fakat 1500 üst limitse BitFenix alın, şüphe duyulmayacak bir PSU o da.

Core Reactor'u bu fiyata bulduysanız onu da alabilirsiniz ama 750W'lıkları son günlerde 2000 TL üzerinde gördüğüm kadarıyla. İkisi de a tier.

Soruyu yanlış anlamışım sanırım. Core Reactor yerine bitfenix ve Seasonic arasından birini sormuşsunuz. Bütçe varsa Seasonic'e yönelirdim ben fark fazla değil ve Seasonic'in garantisi 10 yıl, daha sessiz, kablo içi kapasitör de yok artık bu modellerinde. Ben de bizzat kullanıyorum 3080'i bana mısın demeden, ses yapmadan besliyor.

Fakat 1500 üst limitse bitfenix alın, şüphe duyulmayacak bir PSU o da.

Core Reactor şu an 1300TL civarında içerisinden PCI besleme kablosu olarak 2 tane çıkıyor ve onlar da 2 çoğaltmalı şekilde sanırım PSU üzerinde 3.PCI beslemesi var fakat 3.kablo yanında gelmiyor 750W ve 850W modellerinde 4 çıkış 3 kablo şeklinde 650W modelinde ise 3 çıkış 2 kablo şeklinde. Ben ekstra kablo masrafı çıkartmaması için ve yüksek watt olduğu için AeroCool Aero Bronz alacaktım fakat yetişemedim stok bitti. Yeni PSU arayışındayım varsa tavsiyen güzel olur hocam. Kişisel kullanım için değil mining için kullanacağım.

750W Gold için iyi fiyat.

750W Gold için iyi fiyat.
Core Reactor 750'nin 2050TL olduğunu düşünürsek bu ikisi gayet güzel seçenekler.
1649681670420.png

@Sir Benjamin

3 Kablo 2 Çoğaltma şeklinde midir hocam bu PSU?

Son düzenleme:
Core Reactor şu an 1300TL civarında içerisinden PCI besleme kablosu olarak 2 tane çıkıyor ve onlar da 2 çoğaltmalı şekilde sanırım PSU üzerinde 3.PCI beslemesi var fakat 3.kablo yanında gelmiyor 750W ve 850W modellerinde 4 çıkış 3 kablo şeklinde 650W modelinde ise 3 çıkış 2 kablo şeklinde. Ben ekstra kablo masrafı çıkartmaması için ve yüksek watt olduğu için AeroCool Aero Bronz alacaktım fakat yetişemedim stok bitti. Yeni PSU arayışındayım varsa tavsiyen güzel olur hocam. Kişisel kullanım için değil mining için kullanacağım.

O zaman Bitfenix öneririm. Üzerinde 4 tane 6+2pin soketi var, kutudan da 3 tane PCIe kablo (her biri iki 6+2 başlıklı) çıkıyormuş. Seasonic'ten bildiğim kadarıyla 2 kablo çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı