Çözüldü BitFenix Nova Mesh RGB bağlantısı nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Batuhan0088

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Kasa: https://www.akakce.com/bilgisayar-k...b-usb-3-0-beyaz-mor-atx-fiyati,198616700.html
Anakart: https://www.akakce.com/anakart/en-ucuz-msi-pro-b650-p-wifi-amd-am5-ddr5-atx-fiyati,66148538.html

Kasanın ışıklarını reset düğmesinden değiştirebiliyorum. Ancak bunu MSI Mystic Light üzerinden yapmak istiyorum. Uygulama üzerinden, sadece RAM'lerin ışıklarını değiştirebiliyorum. Kasa fan ışıklarını uygulama üzerinden değiştiremiyorum. Kasa da bir adet kontrolcü bulunuyor. Kasa anakart bağlantısını nasıl yapabilirim? Görsellere anakart düzenini, kontrolcü ve kasadan çıkan bir adet kablonun fotoğrafını ekliyorum. Ekstra bir kablo mu almalıyım. Yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• B650-P Wifi Şema Örneği.png
    B650-P Wifi Şema Örneği.png
    50,4 KB · Görüntüleme: 36
  • Kablo1.jpg
    Kablo1.jpg
    95,9 KB · Görüntüleme: 39
  • Kablo2.jpg
    Kablo2.jpg
    86,4 KB · Görüntüleme: 34
  • Kontrolcü.jpg
    Kontrolcü.jpg
    210,4 KB · Görüntüleme: 42
  • Kontrolcü Şeması.jpg
    Kontrolcü Şeması.jpg
    63,6 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bende ASUS'un uygulamasında yapamadım. Yeni almış olduğum ARGB kasayı eski RGB fanlar ile değiştirerek uyum sağladım. Eskiden bende buna benzer konu açtım ama maalesef pek tatmin edici bir çözüm bulamadım.

Biraz araştırdım sonunda başardım. Kontrolcüden gelen 3 pinli bir soket var. Bunu anakartta ARGB bulunan kısma takmıştım, olmamıştı. PC kontrolünü etkinleştirmek için reset düğmesine 7 saniye basılı tutmak gerekiyormuş. Bunu yaptıktan sonra kontrol bilgisayara geçiyor. Şu an Mystic Light ile tüm sistemin RGB ışıklandırmalarını yönetebiliyorum.
Fanlar ARGB, RAM'ler RGB olduğu için pek uyumlu çalışmıyorlar. Bende uygulama üzerinden RGB'leri kontrolcü ile sabit renk yapıp kasadaki reset tuşu ile aynı renkle sabitliyorum.
Bende aynı şekilde kasa renkleri ile ram renklerini uyumlu yapıp kullanmaya çalışıyorum. Tek uygulama üzerinden kullanabileceğim bir sistem var ise neden kullanmayayım dedim.

Bende aynı şekilde kasa renkleri ile RAM renklerini uyumlu yapıp kullanmaya çalışıyorum. Tek uygulama üzerinden kullanabileceğim bir sistem var ise neden kullanmayayım dedim.

Bende ASUS'un uygulamasında yapamadım. Yeni almış olduğum ARGB kasayı eski RGB fanlar ile değiştirerek uyum sağladım. Eskiden bende buna benzer konu açtım ama maalesef pek tatmin edici bir çözüm bulamadım.

Biraz araştırdım sonunda başardım. Kontrolcüden gelen 3 pinli bir soket var. Bunu anakartta ARGB bulunan kısma takmıştım, olmamıştı. PC kontrolünü etkinleştirmek için reset düğmesine 7 saniye basılı tutmak gerekiyormuş. Bunu yaptıktan sonra kontrol bilgisayara geçiyor. Şu an Mystic Light ile tüm sistemin RGB ışıklandırmalarını yönetebiliyorum.

Çözüm

Teşekkür ederim umarım aynısı bende de olur bu akşam deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı