BitLocker ile şifrelenmiş diske erişim

cyberyy

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, önceden BitLocker ile şifrelediğim harici diskimin şifresini ve kurtarma anahtarını unuttum. Bu yüzden internette bir yöntem buldum. Önce harici diskin ftk imager ile imajını aldım. Daha sonra passware kit forensic uygulamasından şifresini bulsun diye imaj dosyasını oraya yükledim fakat "no password is set." uyarısını aldım. Yani olmadı. Daha sonra image dosyasını açabilirsem içeriklere erişebilirim diye düşündüm bu böyle mi oluyor tam bilmiyorum. PowerISO programını indirdim fakat ücretliymiş benim diskin boyutu fazla olduğu için ödeme yapmam gerekiyor. Sorum şu bu programı satın alsam o image dosyalarını açıp işte içindeki resimleri falan görebilecek miyim? Yoksa başka bir işe mi yarıyor bu program? Ayrıca bildiğiniz farklı yöntemler varsa onları da duymak isterim. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Bitlocker XTS-AES 128 bit ile şifreleniyor. Hiçbir program bunu açabileceğini sanmıyorum. Şifre deneme programları var fakat şifre ne kadar uzunsa o kadar süre uzar ki deneme sayısı var bir sayı sonra kurtarma anahtarına dönüyor. Yapabileceğin tek şey sıfırlamak yada şifreyi hatırlamak.

Geri
Yukarı