Bitmeyen karıncaları öldürmek günah olur mu?

Kubihuylu

Decapat
Evde son zamanlarda karınca problemi çıkmaya başladı. Zararsız yöntemler denedim ama hiçbir şey olmadı. Nane koydum bana mısın demediler naneyi de götürdüler. Neyse ilaç sıktım biraz azaldılar. Fakat son zamanlarda bir daha çıktılar. Bunlardan kurtulamıyoz. Bu durumda ilaç sıkarak öldürmek günah olur mu?

Nereden geldiklerini, ne icin geldiklerini iyi analiz etmeniz gerekiyor. Tespit ettikten sonra geldikleri güzergahi ve yuvalarini güzelce ilaclayacaksiniz. Bu islemden sonra genelde ortadan kayboluyorlar. Ciktiklari delikleri kapatmak da cözüm olabilir.

Yaşam alanını işgal ettiği sürece hiçbir günahı yok.

Yuvalarını bulup taşıyabilme imkanınız varsa öyle yapın ama eğer öyle bir imkan yok ise yapabilecek bir şey göremiyorum.

Bence olmaz çünkü sana zarar veriyor.

Aslında çok bir zarar vermiyor ama olmasını istemiyorum. Rahatsız ediyor beni bir de düşündürüyor ya üstüne basarsan falan diye. Bir de evde papağan var onların yemliklerine sularına giriyor. Kafesten yem götürüyorlar. En çok bu yüzden kurtulmak istiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…