Bitmeyen karıncaları öldürmek günah olur mu?

Evin bazı yerlerine daha çok hangi delikten girdiklerine bakarak "pencere kenarları" vs sirke damlat giderler.

Hocam sirke çözüm değil bunlar biraz evrimleşmiş herhalde. Naneyi falan yok ediyorlar. Sirkede denedim ama bir yararı olmadı. Şimdi bir arkadaş limon sirke şu dedi. Onu deniyorum fakat biraz geç dedi. Çünkü daha önceden ilaç sıkmıştım.

Karınca berekettir. Evde bolluk varsa karınca vardır der büyüklerimiz. Ufacık hayvanlar zaten bırak kalsınlar sana ne zararı var ki? Havlamaz tuvalet yapmaz, yerdeki kırıntıları yer o hayvanlar. Ayrıca köyde yaşıyorsan çözümü yok maalesef. Sen kovdukça geri geleceklerdir çünkü karıncalar sürü halinde yaşarlar.

Karınca berekettir. Evde bolluk varsa karınca vardır der büyüklerimiz. Ufacık hayvanlar zaten bırak kalsınlar sana ne zararı var ki? Havlamaz tuvalet yapmaz, yerdeki kırıntıları yer o hayvanlar. Ayrıca köyde yaşıyorsan çözümü yok maalesef. Sen kovdukça geri geleceklerdir çünkü karıncalar sürü halinde yaşarlar.

Bana pek zararı yok ama rahatsız oluyom ve üstüne bascam öldürcem falan diyor korkuyor dikkat ediyorum. Rahat olamıyorum evde. Bir de evde 3 tane papağanım var ya onlara bir sıkıntı verirse diye temizlemek istiyorum. Yemliklerde suluklarda hep karınca var. Bu sabah yemliği salladım içinden 1 avuç karınca çıktı. Onlarla mi uğraşacağım ben.

Elinden geldiğince yemek kırıntısı bırakma ortalıkta. Özellikle de şeker içeren şeyleri. Her türlü yiyecek imkanlarını kes.

Daha da olmadı zehir koyun, ölsünler.

İlaçlatınca ölmicekler mi ?
1622834004556.png

Elinden geldiğince yemek kırıntısı bırakma ortalıkta. Özellikle de şeker içeren şeyleri. Her türlü yiyecek imkanlarını kes.

Daha da olmadı zehir koyun, ölsünler.

Benden düşmüyor zaten bir şey. Kuşların bıraktığı artıkları ve yerken düşürdükleri meyveye geliyorlar. Maalesef onlarida temizleyemem her gün her saat.

Yeni konular

Geri
Yukarı