Bitpazarından alım satım yapılır mı?

Vorsa

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ7 3770 3.40 GHz/
RX 580 8gb 128bit/
kingston 8gb ddr3 1333mhz ram
hyperx 4gb ddr3 1333mhz ram
1tb hdd
240gb Hilevel ssd
Aopen Z400 400w power
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,biz 3 kişi toplanip ortaya para koyup bit pazarondan aldığımız eşyaları ikinci el olarak satmak istiyoruz. sizce karlı mıdır?

Merhaba arkadaşlar, biz 3 kişi toplanip ortaya para koyup bit pazarondan aldığımız eşyaları ikinci el olarak satmak istiyoruz. Sizce karlı mıdır?

Bitpazarından alıp ikinci el olarak herhangi bir sitede satarsanız sahibine denk gelmeniz muhtemel. :)

Ben zamanında uğradım. Adam kendi laptopunu satıyordu. Ekranı 270 derece dönmüş yani kırık. Anakart ve diğer parçaların sağlam olduğunu, ekrana kabloyla bağlayıp kullandığını söylüyordu.

Bende o bilgisayardan 100 liraya 1 TB HDD aldım. PS3'e taktım ve oynadım.

Ama benim düşüncem bu, Çanakkale'de bu bitpazarına çingeneler hakim. Bu piyasayı senden benden daha iyi biliyorlar. Neyin tamir olup olamayacağını biliyorlar. Kendisi yaptırıp satıp daha fazla kâr kazanabilirler, neden sana satsın?

Elektronik işi şans işi. Deneyip alacaksın veya kumar oynayıp alıp eve getireceksin. Ben onu da yaptım gerçi 😀 Dümdüz Core2 Duo kasa aldım 2 tane. Harddisk ve RAM'leri alıp çöpe attım tekrar. Yine o zamanın cips parasına almıştım ama.

Şuan olsa yine yaparım. Yarın yine gideceğim.

Ne alınacağına bağlı. Revaç ürünler genelde beyaz eşya ve elektronik ürünler oluyor.

Eğer para toplayıp 1 hak ile alıp satacaksan kumarı kaybedersin. Ucuza toplu eşya alıp satacaksan kumarı oynamış olursun. Eskiden LGA775 anakartların 100TL olduğu zamanda 40TL ye 3 anakart almıştım misal. Bir tanesi çalıştı diğer ikisi çöpe risk aldım. Mouse almıştım 5TL ye çalışmamıştı v.s v.s

Herkes bilmez ama işin bir de antika ayağı var o konu derin. Zor ihtimal açık artırmada 5 bin TL ye satılacak bir münzevi eseri bit pazarında çar çöpün içinde bulup 5TL ye alabilirsin.

Bitpazarından alıp ikinci el olarak herhangi bir sitede satarsanız sahibine denk gelmeniz muhtemel. :)

Ne alınacağına bağlı. Revaç ürünler genelde beyaz eşya ve elektronik ürünler oluyor.

Eğer para toplayıp 1 hak ile alıp satacaksan kumarı kaybedersin. Ucuza toplu eşya alıp satacaksan kumarı oynamış olursun. Eskiden LGA775 anakartların 100TL olduğu zamanda 40TL'ye 3 anakart almıştım misal. Bir tanesi çalıştı diğer ikisi çöpe risk aldım. Mouse almıştım 5TL'ye çalışmamıştı vs vs.

Herkes bilmez ama işin bir de antika ayağı var o konu derin. Zor ihtimal açık artırmada 5 bin TL'ye satılacak bir münzevi eseri bitpazarında çar çöpün içinde bulup 5TL'ye alabilirsin.

Ben zamanında uğradım. Adam kendi laptopunu satıyordu. Ekranı 270 derece dönmüş yani kırık. Anakart ve diğer parçaların sağlam olduğunu, ekrana kabloyla bağlayıp kullandığını söylüyordu.

Bende o bilgisayardan 100 liraya 1 TB HDD aldım. PS3'e taktım ve oynadım.

Ama benim düşüncem bu, Çanakkale'de bu bitpazarına çingeneler hakim. Bu piyasayı senden benden daha iyi biliyorlar. Neyin tamir olup olamayacağını biliyorlar. Kendisi yaptırıp satıp daha fazla kâr kazanabilirler, neden sana satsın?

Elektronik işi şans işi. Deneyip alacaksın veya kumar oynayıp alıp eve getireceksin. Ben onu da yaptım gerçi 😀 dümdüz Core2 Duo kasa aldım 2 tane. Hard disk ve RAM'leri alıp çöpe attım tekrar. Yine o zamanın cips parasına almıştım ama.

Şu an olsa yine yaparım. Yarın yine gideceğim.

Değil. Kartlar kelepir genelde.

Abim geçtiğimiz yaz 5 tane 5TL'den kutulu masa mikrofonu aldı tanesini 40 TL'den sattı ondan dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı