Bitrate nasıl ölçülür?

8 olduğunu düşünüyorum, normalde stabil bir hız alıyorsanız 6000 bit sorun çıkarmayacaktır fakat arada dalgalanma veya verilen hızı tam alamama gibi bir durum varsa 5500 çekebilirsiniz. Eğer sorun devam ederse 100'er şekilde düşürerek en doğru sayıya ulaşabilirsiniz. Son olarak kablolu kullanmıyorsanız interneti kabloya geçmenizi öneririm.

Kablolu kullanıyorum arada bir drop giriyor sanırım 6K bitrate ye 1920x1080p 60FPS verebiliyorum fakat bilgisayarım bunu destekler mi onu bilmiyorum.

Yayın kaç FPS çözünürlüğü ne bunları bilmeden.

1920x1080p 60FPS veriyordum.

Siteyi doldur.

1667165077311.png

720 de vermenizi öneririm yayını. 60 FPS sorun olursa 30 FPS'de verebilirsiniz. Oyun yayını mı yapıyorsunuz?

Evet hocam oyun yayını Valorant genellikle.

1667165194927.png

Eki Görüntüle 1558536

Evet hocam oyun yayını Valorant genellikle.
Arkadaşımın sistemi de sizinkine yakın, interneti yüksek olmasına rağmen çözünürlük ve bit yükseltince drop ve kasmalar meydana geliyor. Donanımsal bir sorun olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden yayınlarını 720p 30 FPS çekti, bit ise 4000 sabitlemişti sorunu çözmek için. Kısaca sizin de internetiniz yüksek olduğu halde donanım olarak çok güçlü olmadığı için hem bit hem de çözünürlük düşürerek en doğru ayarı bulmanızı öneririm.

Arkadaşımın sistemi de sizinkine yakın, interneti yüksek olmasına rağmen çözünürlük ve bit yükseltince drop ve kasmalar meydana geliyor. Donanımsal bir sorun olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden yayınlarını 720p 30 FPS çekti, bit ise 4000 sabitlemişti sorunu çözmek için. Kısaca sizin de internetiniz yüksek olduğu halde donanım olarak çok güçlü olmadığı için hem bit hem de çözünürlük düşürerek en doğru ayarı bulmanızı öneririm.

Şu an 1920x1080p 30 FPS deniyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
hocam size zahmet bakıp söyler misiniz nasıl olduğunu?

Geri
Yukarı