Çözüldü Bitrate'i yükseltmek FPS ve Ping'i nasıl etkiler?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SP3TROX

Femtopat
Daha fazla  
Bitrate'i yükseltmek FPS'imizi mi düşürür, Ping'imizi mi artırır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Upload hızınıza göre ayalarsanız daha iyi olur 5 alıyorsanız 3000 bitrate vermeniz iyi olur. FPS'de bir kayıp olmaz ama yüksek bitrate veririseniz pinginizde büyük ölçüde artış olacaktır.
Upload hızınıza göre ayalarsanız daha iyi olur 5 alıyorsanız 3000 bitrate vermeniz iyi olur. FPS'de bir kayıp olmaz ama yüksek bitrate veririseniz pinginizde büyük ölçüde artış olacaktır.

Çözüm
Tam olarak hangi ayardan bahsettiğiniz anlayamadım fakat ping'e olumlu veya olumsuz etkisi olabilir. Fakat fps'e herhangi bir etkisi olmaz.
Bitrate arttığı zaman FPS de kısmi düşüş olacaktır. Çünkü donanımlar görüntüyü işleyip yayına aktarıyor. Bitrate arttıkça upload kısmında bant genişliği düşeceği için ping gibi sorunlar ortaya çıkabilir. 6 upload için 3500-4000 8 upload için 5500-6000 civarı iyi bir seçim olacaktır.

Bitrate arttığı zaman FPS de kısmi düşüş olacaktır. Çünkü donanımlar görüntüyü işleyip yayına aktarıyor. Bitrate arttıkça upload kısmında bant genişliği düşeceği için ping gibi sorunlar ortaya çıkabilir. 6 upload için 3500-4000 8 upload için 5500-6000 civarı iyi bir seçim olacaktır.
Başlık internet erişimi bölümünde olduğundan dolayı modem içerisindeki ayarlardan birinde bitrate artışından bahsedildiğini düşündüğüm için o cevabı vermiştim. Zaten devamında başlık sahibi Twitch yanından bahsettiğini söylemiş bende başka bir cevap vermemiştim. Başlık sahibini cevaplayarak devam ederseniz konuyu takip etmeyi bırakmış olsa bile en azından verilmiş cevabı görebilir.

Geri
Yukarı