Biyolojiden hiçbir şey anlamamak

• Konuyu başlatan Hamc
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 979
Tyt biyolojide mantik arama zaten. 9 ve 10.cu sinifta sadece ezber yapman gerekicek. 11 ve 12 de durum yine ayni fakat akla daha cok yatan konular görüceksin. O yüzden ezberlemeye bak.

9. sınıfa bu sene yeni geçtim ve 2 aydır biyoloji dersinden hiçbir şey anlamıyorum. Yarın ise biyoloji sınavı var. Biliyorum son ana bıraktıma ama hiçbir şey anlamıyorum bu dersten. Galiba ilk defa bir dersten 0 alacağım. Tavsiyeleriniz nelerdir?
Bende biyolojiden kesin kalırım diyodum 80 aldım. Sana tavsiyem Selin Hoca güzel anlatıyor onu izle ve otur kavram ezberle yapacak bir şey yok biyoloji ezber.

Sanırım ilk yazılıda lipitlere kadar falan sorumlusunuzdur. Hiç çalışmadiysaniz geçmiş olsun 1 gece de bitmez o konular.

9.sınıfa bu sene yeni geçtim ve 2 aydır biyoloji dersinden hiçbir şey anlamıyorum. Yarın ise biyoloji sınavı var. Biliyorum son ana bıraktıma am hiçbir şey anlamıyorum bu dersten. Galiba ilk defa bir dersten 0 alacağım. Tavsiyeleriniz nelerdir?

Ben 9. Sınıf ilk Biyoloji sınavından 42 almıştım. Sonra az az yükselterek son sınavdan 78 aldım. Siz şu an çok detaya girmeden çalışın hocam önemli noktolara bir de sabah bir 40 dakika erken kalkıp tekrar edin. Okulda falan mutlaka çalışın.

9.sınıfa bu sene yeni geçtim ve 2 aydır biyoloji dersinden hiçbir şey anlamıyorum. Yarın ise biyoloji sınavı var. Biliyorum son ana bıraktıma am hiçbir şey anlamıyorum bu dersten. Galiba ilk defa bir dersten 0 alacağım. Tavsiyeleriniz nelerdir?

Hocam bende 10. sınıfım inan bende gram bir şey anlamıyorum biyoloji direk 1 senede değil de temelden öğrenilen bir şey ilk olarak mesela bazı konuları 7. sınıfta fen bilimlerinde gösterilmeye başlıyor sana tavsiyem uğraşmak istemiyorsan sınavda çıkacak yerleri ezberle veya kopya çek yazarak çalışmayı da deneyebilirsin sana kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı