Biz bu forumda şaka yapmak, gülüp eğlenmek için mesaj yazamayacak mıyız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

LOTR Manyağı

Hectopat
Yer
Diyarbakır
Dün 12 saat ban yedim, sebebi "Ankara'da yaşanır mı?" konusuna esprili bir dil ile "Çinçin" semtini önerdim diye. Önce gereksiz mesaj diye 12 saat attılar sonra onu değiştirip troll mesaj diye 12 saat attılar. Ben şimdi bir örnek vereyim. Konu dışı bölümünde "Thor çekici yapmak mümkün mü?" isimli konu. Sorulan soru bu "Thor çekici yapmak mümkün mü?". Gelen cevaplar;

1. Fazla Marvel izliyorsun.
  2. Sence Hulk gerçek olabilir mi?
  3. Arkadaş gerçek yapmaya çalışıyor galiba. Neyse cüceler hazırlanın arkadaşa çekiç basıyoruz. Ne vereyim abime.

Bu mesajları yazan arkadaşlar lütfen alınmasın, örnek diye atıyorum bunları. Bana göre bunda hiç sıkıntı yok. Gülmek, eğlenmek için atılmış mesajlar. Ama ceza sistemine göre bakarsanız bunlar gereksiz mesaj. Hepsi silinmeli ve üyelere ceza verilmeli. Bu sadece bir konudaki birkaç örnek. 10 dakika ayırsam 200 tane gereksiz mesaj örneği veririm size. Girin "Erkekler Soruyor" bölümüne 500 tane de orada bulursunuz. Ben size ne yaptım, sizi eleştiriyorum diye mi bir mesaja 12 saat ceza veriyorsunuz? Eleştirmeyelim başımızı eğip oturalım mı? Hak aramayalım mı?

Bu yazdığım size bir eleştiri, profesyonel insanlarsanız eğer konuyu onaylar ve bana cevap verirsiniz. Ben burada bir üyeyim ve bu platformu yöneten insanlardan beklediğim cevaplar var. Konuyu kilitleyip moderasyon ekibi cevabı istemiyorum sizden. Benim gibi düşünen yüzlerce üyeniz var. Artık üyelerinizin isteklerini duymaya ve kulak vermeye başlayın. Arkadaşlar, siz işin suyunu çıkardınız artık. Ceza verdiğiniz üyeyi hiç mi düşünmüyorsunuz? Yahu biz sizin, bu sitenin üyeleriyiz. Burayı seviyoruz, burada eğleniyoruz, burada arkadaşlık kuruyoruz. Siz bu kadar mı kötü insanlarsınız? Bir mesaja 12 saat ceza vermek nedir ya? Binlerce mesaj alıyorsunuz üyelerinizden bu kuralların biraz esnetilmesi gerektiği ile ilgili. Sağa sola ceza vermek çok kolay. Nedir yani ben konu dışı bölümünde şaka olsun diye bir mesaj atmışsam. Velev ki yazdım ve kurallara aykırı, ben birinin ailesine mi sövdüm? Hakaret mi ettim, ne yaptım yani 12 saat ceza veriyorsunuz? Bir tane aklı selim insan çıkıp bana bunu açıklasın ya. Bu işin sonu nereye varacak ben merak ediyorum? Size bir üye olarak önerim, kullanıcıların sesine kulak verin. Oylamaya açın, konuyu tartışın, bu forumu forum yapan üyeleridir. En çok onlar dinlenmelidir. Haksız mıyım? @Recep Baltaş @Emre C

Yaklaşık bir senelik kaydınız mevcut, 2.436 mesajınız 27 uyarınız var. Bu kadar mesaj attıktan ve sosyalde bu kadar vakit geçirdikten sonra bile ciddi bir şekilde açılan ve üç sayfa ciddi mesajlar atılan konuda mizah yapılmayacağını bilmeniz gerekirdi.

brave_f9QCz4rbbI.png

brave_t3rZZjZAd6.png

Yazdığınız mesaj bu, uyarıda bir sorun yok süresi az bile verilmiş denilebilir. 2436 mesaj atıp hala ciddi konulara yanıltıcı mesajlar yazmaya devam ederseniz bir dahaki uyarınız daha uzun olacaktır.

Thor konusunda konuyu açan kişi mümkün olmadığını bilmiyor mu? Biliyor tabii ki de yine konu açıp tartışmak istemiş, o bahsettiğiniz mesajların hepsi gereksiz. Öyle yazacaksanız yazmamanız daha iyi. Şaka yapmak için ise mizah ve eğlence kategorisinin varlığını hatırlatalım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı