Bizim halimiz ne olacak?

Şikayet ettiğinde ne değişiyor? Hiçbir şey. O yüzden vakit kaybı bunlar gerçekçi olursak. Sokata yürürken başına bir şey geldiğinde düşünürsün ne yapacağını.

Ne demiş atalarımız korkunun ecele faydası yoktur. Sen cebine biber gazını koy gerisini salla.
Haklisiniz hocam, bizi takan olmadigi surece sikayet etmekte cozum degil.

Kaçak problemi, liyakatsız yönetim, ekonomi, artık firmaların Türkiye'den çekilmesi gibi gibi problemleri say say bitmez. Artık ben sokakta yürürken "acaba başıma bir şey gelecek mi" diye düşünmekten bıktım. Nedeni ise bu olanlar yüzünden;

Bunun gibi yüzlerce haber var, ekonomik durumu saymıyorum bile. bizim halimiz ne olacak?

Bir söz vardı "zor zamanlar güçlü insanlar çıkarır. Güçlü insanlar iyi zamanlar yaşatır. İyi zamanlar zayıf insanlar çıkarır. Zayıf insanlar da zor zamanlar getirir." diye. Biz de şu anda zor zamanlardayız yapacak bir şey yok çalışıp ülkeyi kurtaracağız.

Örgütlenmeyi öğrenin. Mesela sanırsam bugün katledilen yurtlu öğrenci için toplanan bir kalabalık vardı. Orada bulunabilirdiniz en azından. Vatandaş olarak bundan fazlası da elinizden zor gelir.

Geri
Yukarı