Biziminternet modemi ile Wi-Fi sürekli kopuyor

Benim önerim ilk olarak TP-Link modeme firmware güncellemesi yapman. Sorun yazılımsal ise firmware güncellemesiyle sorunun çözülür ve 2 tane cihaz kullanmak zorunda kalmazsın. Güncellemeyle uğraşmak istemiyorum diyorsan TT'nin verdiği fiber modemin router özelliği varsa bunu router olarak ayarlayıp kablosuz kullanımını bu cihaz üzerinden sağlayabilirsin.

Firmware güncellemesi yaptım, sorun düzeldi gibi gözüküyor şu anlık hocam.

Geçmiş olsun hocam. Sorun devam ederse yazarsınız elimden geldiğince yardımcı olurum.

Hocam yine oluyor... Verilen modemle alakalı sanırım zaten çok dandik bir şey. Elimde TT'in verdiği ZTE ZXHN H298A var, bunu kullanabilir miyim peki?

Bir de kopmayla alakalı sorun acaba menzil genişletici yüzünden olabilir mi? Sinyal yetersiz kaldığı için yine TP-Link'in, WA850RE modelini kullaniyorum. Çok da işe yaradığı söylenemez, yetersiz kalıyor ev için.

Benzer sistemi ben de evimde kullanıyordum. %80 oranda modemler bu sistemde çalışmıyor. Router almanız gerekiyor. Ben Tenda bir marka router kullanıyordum ve benzer sorunu yaşıyordum.

Hocam yine oluyor... Verilen modemle alakalı sanırım zaten çok dandik bir şey. Elimde TT'in verdiği ZTE ZXHN H298A var, bunu kullanabilir miyim peki?

Bir de kopmayla alakalı sorun acaba menzil genişletici yüzünden olabilir mi? Sinyal yetersiz kaldığı için yine TP-Link'in, WA850RE modelini kullaniyorum. Çok da işe yaradığı söylenemez, yetersiz kalıyor ev için.
TP-Link TL-WR844N'i ana modem, ZTE ZXHN H298A'yı Access Point olarak kullanabilirsiniz. İlk olarak ZTE ZXHN H298A'yı arkasında bulunan reset düğmesine 15 saniye basılı tutarak resetleyin. Daha sonra TP-Link TL-WR844N'nin Lan portlarından birine ethernet kablosu takıp ethernet kablosunun diğer ucunu ZTE ZXHN H298A'nın Lan1 portuna takacaksınız. Daha sonra kablolu ya da kablosuz olarak ZTE ZXHN H298A'nın modem arayüzüne (192.168.1.1) girip Kolay Bridge/köprü modunu açık konuma getirip uygula deyin.
IMG_20230314_153647.jpg

İşlem tamam kablosuz kullanımınızı ZTE ZXHN H298A üzerinden sağlayabilirsiniz artık.

TP-Link TL-WR844N'i ana modem, ZTE ZXHN H298A'yı Access Point olarak kullanabilirsiniz. İlk olarak ZTE ZXHN H298A'yı arkasında bulunan reset düğmesine 15 saniye basılı tutarak resetleyin. Daha sonra TP-Link TL-WR844N'nin Lan portlarından birine ethernet kablosu takıp ethernet kablosunun diğer ucunu ZTE ZXHN H298A'nın Lan1 portuna takacaksınız. Daha sonra kablolu ya da kablosuz olarak ZTE ZXHN H298A'nın modem arayüzüne (192.168.1.1) girip Kolay Bridge/köprü modunu açık konuma getirip uygula deyin.
Eki Görüntüle 1701095
İşlem tamam kablosuz kullanımınızı ZTE ZXHN H298A üzerinden sağlayabilirsiniz artık.

Hocam çok teşekkür ederim.

Peki direkt, ZTE'yi kullanamıyor muyum? Aşağıda ZTE modem arayüzünde böyle ayarlar bulup, uyguladım. Aynı ayarlar.

net.png

Bunu yaptıktan sonra internet ışığı kırmızı ve yeşil yanıp sönmeye başladı, internet de yoktu.

Hocam çok teşekkür ederim.

Peki direkt, ZTE'yi kullanamıyor muyum? Aşağıda ZTE modem arayüzünde böyle ayarlar bulup, uyguladım. Aynı ayarlar.

Eki Görüntüle 1708240

Bunu yaptıktan sonra internet ışığı kırmızı ve yeşil yanıp sönmeye başladı, internet de yoktu.
Bu ayarları yaptıktan sonra internet erişimi yoksa bunu ana modem olarak kullanamazsınız.

Merhaba bir sorum olacak benim modemimdede ayni sorun var VX220-G2u-v2.0_220110 yazıyor acaba güncelmi?
VX220-G2U modeli hakkında pek bilgim yok maalesef. Güncelleme olayını da Türk Telekom uzaktan yapıyor.

Hayır yok hocam.

Hocam daha önce altyapısız internet kullanmadığım için olaya tam hakim değilim ama TP-Link TL-WR844N modemin ayarlarını kişisel bilgilerinizi gizleyerek yollayabilirseniz ZTE ZXHN H298A' ana modem olarak kullanıp kullanamayacağınızı söyleyebilirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı