Çözüldü BL kilidi açıkken güncelleme gelir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HeySelamBenTaha

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi sosyaller.Cihazı yurt dışı alacağım. Direnç işleminden sonra IMEI atılabiliyormuş. IMEI atılması için bl kilidini açık olması lazım. IMEI atıldıktan sonra telefon güncelleme alır mı? Veya eğer güncelleme alamıyorsa bl kilidi kapatılırsa sorun çözülür mü? Bl kilidi kapatılırsa IMEI gider mi? Cevap verirseniz çok sevinirim

Çözüm
Bootloader kilidi açıkken güncelleme gelir, eğer Xiaomi telefon alıyorsanız bootloader kilidi açıkken HyperOS güncellemesi gelmiyor diye biliyorum.

Cihaza göre değişir fakat bazı cihazlarda güncelleme yapılmaması gerekiyor.
IMEI atılan cihazlarda genelde bootloader kilidi açık bırakılıyor, güncelleme gelince yazılımsal sorun oluşabiliyor çünkü. Yazılım çökerse ve bootloader kilidi kapalıysa geçmiş olsun. Bu yüzden bootloader kilidini açık bırakmanızı öneririm, bir zararı olmaz.
Bootloader kilidi açıkken güncelleme gelir, eğer Xiaomi telefon alıyorsanız bootloader kilidi açıkken HyperOS güncellemesi gelmiyor diye biliyorum.

IMEI atılan cihazlarda genelde bootloader kilidi açık bırakılıyor, güncelleme gelince yazılımsal sorun oluşabiliyor çünkü. Yazılım çökerse ve bootloader kilidi kapalıysa geçmiş olsun. Bu yüzden bootloader kilidini açık bırakmanızı öneririm, bir zararı olmaz.

Çözüm

Hocam bu işlerden pek bir anlamıyorum. Yani cihaza HyperOS gelir mi veya diğer güvenlik yamaları?

Hocam bu işlerden pek bir anlamıyorum. Yani cihaza HyperOS gelir mi veya diğer güvenlik yamaları?
MIUI'den HyperOS'a geçiş dışındaki güncellemeler gelir fakat güncellemeyi yüklemek cihazda sorun yaratabilir. İşlemi yaptırdığınız telefoncuya sorun güncellemeli miyim diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı