Black Desert Online FPS kilidi

İşletim sistemi
Windows 10

Yenciax

Decapat
Selamlar. Black Desert Online oyununda sadece dizüstü bilgisayarlarda gözüken kare sayısının 60'a sabitlenmesi sorunu yaşıyorum. Bu sorunun çözümü için aygıt yöneticisinden Intel'i devre dışı birakıp oyunun tüm yükünü NVIDIA ekran kartına vermesini sağlayın demişler. Aygıt yöneticisinden Intel'i devre dışı bıraktığımda NVIDIA ile birlikte devre dışı kalıyor. Bu soruna nasıl çözüm bulabilirim? Aylardır bakmadığım yer kalmadı fakat sonuç hüsran.

Son düzenleyen: Moderatör:
Acaba NVIDIA denetim masasında 3D ayarların yönetilmesi ve ardından program ayarlarından bdo nun çalışacağı grafik birimini NVIDIA olarak seçip dener misiniz?

Intel'i denklemden çıkaramazsın. Boşuna uğraşma. Onunla alakası yok. Sürücülerini düzgünce kurmuş ol. Dizüstü bilgisayarlarda (sanmıyorum ama belki masaüstünde de vardır) Geforce Experience yazılımını açıp sağ üstteki çark simgesinden ayarları aç. Solda oyunlar sekmesinde sağ tarafta battery boost var. Bunu kapatabilirsin. Sistemi pilde kullanmadığında o FPS kilidinin olmaması lazım. Yani başka bir şeyden kaynaklandığı anlamına geliyor.
Başka bir şeyden ise dikey senkronizasyon olabilir. Oyun ayarlarından FPS kilidi seçmiş olabilirsiniz. Kullandığınız başka bir program bunu yapıyor olabilir.
48. saniyedeki Auto Frame Optimization seçeneği sizde ne durumda?

Acaba NVIDIA denetim masasında 3D ayarların yönetilmesi ve ardından program ayarlarından bdo nun çalışacağı grafik birimini NVIDIA olarak seçip dener misiniz?
NVIDIA denetim masasında grafik birimi NVIDIA olarak seçili hocam.

Intel'i denklemden çıkaramazsın. Boşuna uğraşma. Onunla alakası yok. Sürücülerini düzgünce kurmuş ol. Dizüstü bilgisayarlarda (sanmıyorum ama belki masaüstünde de vardır) Geforce Experience yazılımını açıp sağ üstteki çark simgesinden ayarları aç. Solda oyunlar sekmesinde sağ tarafta battery boost var. Bunu kapatabilirsin. Sistemi pilde kullanmadığında o FPS kilidinin olmaması lazım. Yani başka bir şeyden kaynaklandığı anlamına geliyor.
Başka bir şeyden ise dikey senkronizasyon olabilir. Oyun ayarlarından FPS kilidi seçmiş olabilirsiniz. Kullandığınız başka bir program bunu yapıyor olabilir.
48. saniyedeki Auto Frame Optimization seçeneği sizde ne durumda?
Bulabildiğim tek çözüm Intel'i denklemden çıkarmak. Çoğu kişi eski tip laptoplarda işe yaradığını fakat yeni tip laptoplarda bir çözüm olmadığını söylemişler. Açıkçası kullandığım bilgisayarın eski veya yeni tip olduğuna dair bir bilgim yok. Eski ve yeni tip arasında nasıl bir fark var onu dahi bilmiyorum. Hiçbir oyunda kilide takılmazken sadece Black Desert Online oyununda kilide takılıyorum. Bu gerçekten can sıkıcı bir durum. Masaüstü bilgisayarlarda düşey senkronizasyon kapatmak işe yararken dizüstü bilgisayarlarda kilidi kaldırmaya yetmiyor. Ayrıca NVIDIA Profile Inspector adlı uygulamadan düşey senkronizasyonu zorla kapattım. Son olarak attığınız videodaki ayarlar ile aynı durumda şu an oyunum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı