Black Desert oynanır mı?

Hocam aslında yukarıda @Weeping Angel hocama da sormuştum ama yanıt vermedi, sana da sorayım. Çevrim içi oyunlarda benim için en önemli ölçüt oyun topluluğu. Toksik bir toplulukla oyun oynamayı asla istemem. Psikolojik açıdan da beni kötü etkiliyor. Black Desert topluluğu hakkında değerlendirme yapsan ne söylersin?

Birde oyunlara para harcayan biri değilim. Black Desert'ı parasız oynamak oyun deneyimimi etkiler mi?
Dediğim gibi p2w tarafı pek yok, para yatırmadan da en iyilerden olabilirsin. Topluluğa gelirsek, hiç toxic biriyle karşılaşmadım tam tersine yardım severler.

Not: @Weeping Angel hocamdan biraz farklı demişim. Şu anda piyasaya pek hakim değili. Ben eski oyuncuyum 4-5 sene önce de oynuyordum. O zamanlarda nakit para ile sadece pet ve görünüş alınıyordu. Yakın zamanda da para ile işim olmadı. Belki güçlendirme ile ilgili yeni şeyler gelmiş olabilir.

Son düzenleme:
@Weeping Angel @349203 İkinize de çok teşekkür ederim, 3 sorum var. Black Desert için objektif bir şekilde şu an en iyi MMORPG oyunu diyebilir misiniz? İkinci sorum ise Intel(R) Core(TM) i5-8265U işlemci, NVIDIA GeForce MX110 ekran kartı ve 12 GB RAM'im var. Normalde dizüstü bilgisayarım ofis işleri için. Bu bilgisayarla oyun oynayamazsın gibi bana göre iddialı söylemlerde bulunanlar da oldu ama ben en azından düşük, orta seviyeli veya optimizasyonu çok iyi olan oyunları oynayabileceğime inanıyorum. Black Desert'i bu dizüstü bilgisayarımla rahatça oynayabilir miyim? Birde oyunun optimizasyonu nasıl?

@Weeping Angel @349203 İkinize de çok teşekkür ederim, 3 sorum var. Black Desert için objektif bir şekilde şu an en iyi MMORPG oyunu diyebilir misiniz? İkinci sorum ise Intel(R) Core(TM) i5-8265U işlemci, NVIDIA GeForce MX110 ekran kartı ve 12 GB RAM'im var. Normalde dizüstü bilgisayarım ofis işleri için. Bu bilgisayarla oyun oynayamazsın gibi bana göre iddialı söylemlerde bulunanlar da oldu ama ben en azından düşük, orta seviyeli veya optimizasyonu çok iyi olan oyunları oynayabileceğime inanıyorum. Black Desert'i bu dizüstü bilgisayarımla rahatça oynayabilir miyim? Birde oyunun optimizasyonu nasıl?
Oyunun optimizasyonu gayet güzel, düşük ayarlarda akıcı bir şekilde oynayabilirsin. En iyi oyun diyemeyiz çünkü çok objektif bir kavram. MMORPG araştırırken forumlarda nerdeyse en çok sevilen ikili WoW ve FF XIV idi fakat bana hiç uymadı.

Geri
Yukarı