BlackArch kurulumu nasıl yapılır?

oguzhansr40

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Haçker
Öncelikle selamünaleyküm. Ben bu sıralar Windows işletim sisteminde sıkılmış bulunmaktayım. Windows'un tüm sürümlerini kullandım. Linux olan işletim sistemlerine girmeyi düşündüm. Birkaç tanesini kullandım. Olduğu gibi onlardan sıkıldım. Şimdi BlackArch Linux kullanmak istiyorum. Görünümü olsun, kullanım açısı olsun hoşuma gitti. Arkadaşım kullanıyorum diyordu bir ara oda memnundu.

Neyse, benim anakartım UEFI destekli bir anakart değil. Rufus üzerinden yazdırma işlemi yaparken MBR olarak yazdırdım. Kurulum ekranına geldim seçeneği seçtim. Diğer Linux işlerim sistemlerinde olduğu gibi bir yazılı yükleme ekranı geldi. Sonra "[rootfs]" diye bir şey geldi. Ne yapacağımı bilmiyorum. Acaba ilgilenen veya bilen arkadaşlar yardım edebilir mi? Bu arada sanal makine üzerinde denedim, bilgisayarım açmadı. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle BlackArch için özel bir nedeniniz var mı? Yani siber güvelik ile alakanız var mı? Yoksa kurulumu saçma olur ve içindeki toollar boşuna yer kaplar. Normal kullanım için saf Arch kurabilirsin.
Hatta bence BlackArch kendisini kurmak saçma. Arch Linux'a o repoları ekleyip arka planı değişince değişen bir şey olmuyor.

Sonra "[rootfs]" diye bir şey geldi.

Yanında "Failed", "Waiting" gibi yazılar var mı?

Ve bir de siz sisteme mi kurmak istiyorsunuz, sanal makineye mi? Anlamadım.

Öncelikle BlackArch için özel bir nedeniniz var mı? Yani siber güvelik ile alakanız var mı? Yoksa kurulumu saçma olur ve içindeki toollar boşuna yer kaplar. Normal kullanım için saf Arch kurabilirsin.
Hatta bence BlackArch kendisini kurmak saçma. Arch Linux'a o repoları ekleyip arka planı değişince değişen bir şey olmuyor.

Yanında "Failed", "Waiting" gibi yazılar var mı?
Emin değilim ama gördüm diye hatırlıyorum. Bakayım hemen size dönüş yapacağım.

USB'den mi kuruyorsunuz, sanal makineye mi?
Sanal makineye kurdum ama bilgisayarım açmadı onda da hata verdi. USB ile kuruyorum asıl bilgisayarıma. Bu arada verdiği hata bu. Ne kadar belli emin değilim.

Dosya Ekleri

• 70884f72-18ce-431b-a65f-4fc8962ff7ec.jpg
    70884f72-18ce-431b-a65f-4fc8962ff7ec.jpg
    133 KB · Görüntüleme: 132

Geri
Yukarı