BlackArch Linux

İlk defa bu kadar yüksek boyutlu bir Linux distro görüyorum, şaşırdım. Açıkçası ben kullanıcı kitlesinden dolayı Kali Linux'a epey bir önyargılıyım, genellikle ufak çocukların "bakın ben hackerım" edasıyla kullandığı dağıtım. Bu tür çocukların bulaşmaması çok daha iyi zaten bırakın bilmesin kimse :)

İlk defa bu kadar yüksek boyutlu bir Linux distro görüyorum, şaşırdım. Açıkçası ben kullanıcı kitlesinden dolayı Kali Linux'a epey bir önyargılıyım, genellikle ufak çocukların "bakın ben hackerım" edasıyla kullandığı dağıtım. Bu tür çocukların bulaşmaması çok daha iyi zaten bırakın bilmesin kimse :)
Arch yazılarak kurulan bir distro, muhtemelen BlackArch da öyledir.Çocuklar için kurulumu epey zor olur.Eğer Arch gibi kuruluyorsa

Pentoo var, gentoo seven arkadaşlara söyliyeyim bende bari.
Katoolin ile debian tabanlı sistemlere Kali linux araçlarını yükleyebildiğimiz gibi, BlackArch'ı da ayrıyetten kurmanıza gerek yoktur. BlackArch'ın depolarını Arch'a yüklerseniz çalışır diyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı