İnceleme Blackshark V2X vs Arctis 3 (2019)

Blackshark V2X vs Arctis 3 (2019) incelemesi
Ürünlerin ikisi de aynı fiyat bantlarında dolaşmakta ve genel olarak biri birine rakip olarak görünüyor o yüzden bu incelemeyi yapma kararı aldım.
Bu arada ikisini de uzun süre kullandım.

Malzeme Kalitesi
Her iki kulaklıkta da kaliteli malzeme kullanılmış, kaliteleri elinize aldığınızda bile belli oluyor.
Arctis 3 (2019) --> 10/10
Blackshark V2X --> 10/10

Ses Kalitesi
Ses kalitesi olarak aralarında pek fark yok ancak ses yüksekliği olarak Blackshark V2X bariz bir şekilde önde iki tarafta da sanal 7.1 bulunmasına rağmen oyunlarda güzel performanslar veriyor. (Bu arada ses kalitesi derken sesin yüksekliği, temizliği vs. hepsini içeri alarak değerlendirdim.)
Arctis 3 (2019) --> 7/10
Blackshark V2X --> 9/10

Mikrofon Kalitesi
Her iki kulaklığında mikrofonu gayet kaliteli ve yeterli ancak Arctis 3, V2X'e fark atmış diyebilirim.
Blackshark V2X --> 8/10

Konfor
Konfor olarak ikisi de iyi ama Arctis 3 bu tarafta da bariz bir şekilde önde götürmüş.
Blackshark V2X --> 8/10

Dışarıdan Gelen Gürültüyü Engelleme
Arctis 3'ün kulak pedlerinin deri olmamasının ve kulağı sıkmamasının eksisi de burada kendini belli ediyor V2X'in yanında neredeyse hiç sesi kesmiyor.
Arctis 3 (2019) --> 6/10
Blackshark V2X --> 10/10

Genel Değerlendirme
Konfor ve daha profesyonel mikrofon istiyorsanız Arctis 3'ü tercih edebilirsiniz ancak benim önerim diğer bütün kulvarlarda önde olan V2X'i tercih etmenizdir.

Bu arada V2X'in bence en büyük eksisi mikrofonun çıkartıp takılamıyor ya da Arctis 3'teki gibi içine sokulamıyor olması.

Kendi Fikirlerim
Bence kulaklıkların kendinden 7.1 olmaması eksi olarak görülmemeli ben yıllardır 7.1 kullanmıyorum ve daha hiç eksisini yaşamadım oyunlarda stereo ile gayet rahat ses kasabiliyorsunuz ve müzik dinlerken gayet iyi hissettiriyor ondan dolayı kulaklık alırken ben oyun oynuyorum kesin kendinden 7.1 olmalı diye düşünmek bence yanlış.

Açıkçası en yakın arkadaşım Arctis 3 ben ise blackshark v2X kullanıyorum. Bu şekilde iki modeli de denemiş birisi olarak konfor bakımından blackshark modelin uzun kullanımlarda daha rahat olduğunu düşünüyorum.

Mikrofon içinse Blackshark'ın kullanıcıdan kullanıcıya göre çok değişiklik değiştiriyor. Forumda bazı kişiler ses yongası kulaklığı tam besleyemediğinde mikrofon sıkıntı çıkarabiliyor demişti onunla alakalı olabilir. Ama benim kullandığım modele göre aralarında pek fark sezemedim.

Onun dışında genel anlamda benim de katıldığım bir inceleme olmuş ama belki Blackshark'ın kulaklık yükseltme ayarı kısmındaki ince demir teller için malzeme kalitesi kısmından puan kırılabilinir.

Açıkçası en yakın arkadaşım Arctis 3 ben ise blackshark v2X kullanıyorum. Bu şekilde iki modeli de denemiş birisi olarak konfor bakımından blackshark modelin uzun kullanımlarda daha rahat olduğunu düşünüyorum.

Mikrofon içinse Blackshark'ın kullanıcıdan kullanıcıya göre çok değişiklik değiştiriyor. Forumda bazı kişiler ses yongası kulaklığı tam besleyemediğinde mikrofon sıkıntı çıkarabiliyor demişti onunla alakalı olabilir. Ama benim kullandığım modele göre aralarında pek fark sezemedim.
Bana Arctis 3 daha rahat geldi tabii kişiden kişiye de değişebilir.

Arctis 3'ün Clearcast Mic teknolojisi inanılmaz iyi o yüzden bence önde.

blackshark v2X vs Arctis 3 (2019) incelemesi
Ürünlerin ikisi de aynı fiyat bantlarında dolaşmakta ve genel olarak biri birine rakip olarak görünüyor o yüzden bu incelemeyi yapma kararı aldım.
Bu arada ikisini de uzun süre kullandım.

malzeme kalitesi
Her iki kulaklıkta da kaliteli malzeme kullanılmış, kaliteleri elinize aldığınızda bile belli oluyor.
Blackshark v2X --> 10/10

ses kalitesi
Ses kalitesi olarak aralarında pek fark yok ancak ses yüksekliği olarak blackshark v2X bariz bir şekilde önde iki tarafta da sanal 7.1 bulunmasına rağmen oyunlarda güzel performanslar veriyor. (bu arada ses kalitesi derken sesin yüksekliği, temizliği vs. hepsini içeri alarak değerlendirdim.)
Arctis 3 (2019) --> 7/10
Blackshark v2X --> 9/10

mikrofon kalitesi
Her iki kulaklığında mikrofonu gayet kaliteli ve yeterli ancak Arctis 3, v2X'e fark atmış diyebilirim.
Blackshark v2X --> 8/10

konfor
Konfor olarak ikisi de iyi ama Arctis 3 bu tarafta da bariz bir şekilde önde götürmüş.
Blackshark v2X --> 8/10

dışarıdan gelen gürültüyü engelleme
Arctis 3'ün kulak pedlerinin deri olmamasının ve kulağı sıkmamasının eksisi de burada kendini belli ediyor v2X'in yanında neredeyse hiç sesi kesmiyor.
Arctis 3 (2019) --> 6/10
Blackshark v2X --> 10/10

genel değerlendirme
Konfor ve daha profesyonel mikrofon istiyorsanız Arctis 3'ü tercih edebilirsiniz ancak benim önerim diğer bütün kulvarlarda önde olan v2X'i tercih etmenizdir.

Bu arada v2X'in bence en büyük eksisi mikrofonun çıkartıp takılamıyor ya da Arctis 3'teki gibi içine sokulamıyor olması.

kendi fikirlerim
Bence kulaklıkların kendinden 7.1 olmaması eksi olarak görülmemeli ben yıllardır 7.1 kullanmıyorum ve daha hiç eksisini yaşamadım oyunlarda stereo ile gayet rahat ses kasabiliyorsunuz ve müzik dinlerken gayet iyi hissettiriyor ondan dolayı kulaklık alırken ben oyun oynuyorum kesin kendinden 7.1 olmalı diye düşünmek bence yanlış.

Arctis 3 alacağım ben kulaklık mikrofonu kullanmıyorum, Arctis 3'ün görünüşü daha hoş ve padleri daha güzel gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı