İnceleme Razer Blackshark V2X

Merhabalar. 4 Mayıs günü itopya.com'dan Razer Blackshark V2X modelini almıştım. Ürün 500TL olduğu için çok fiyat performans gelmişti. Kulaklığı 2 günde teslim ettiler. Bugün de sizlere incelemesini yapacağım. Kulaklığı Corsair HS35 kulaklığım ikiye ayrıldığı için aldım. Önceki kulaklığımdan memnundum ama malzemesi kalitesizdi biraz.
WhatsApp Image 2022-05-08 at 17.18.55.jpeg

Kulaklık hala stokta bu arada: Razer BlackShark V2 X Gaming Kulaklik| ITOPYA.COM

Kulaklık şu şekil bir kutuda geliyor ve içinden çıkanlar:
  • Razer 7.1 Yazılımını kullanmak için kod
  • 2 Adet Razer sticker
  • Kullanım kılavuzu
  • Taşıma torbası (Bunu çok beğendim.)
  • Kulaklığın kendisi
WhatsApp Image 2022-05-08 at 17.16.22 (1).jpeg
WhatsApp Image 2022-05-08 at 17.16.22.jpeg
WhatsApp Image 2022-05-08 at 17.16.25.jpeg
WhatsApp Image 2022-05-08 at 17.32.16.jpeg
WhatsApp Image 2022-05-08 at 17.42.57.jpeg
WhatsApp Image 2022-05-08 at 17.44.01.jpeg
WhatsApp Image 2022-05-08 at 17.59.51.jpeg

Özellikle kutudan çıkan stickeri çok beğendim. Hatta bir tanesini kasamın üzerine yapıştırdım.
WhatsApp Image 2022-05-08 at 18.03.57.jpeg

Kutu içeriği bu kadar biraz kulaklıktan bahsedelim. Kutudan çıkan kodu kazıyıp Razer'ın uygulamasına girerseniz istediğiniz zaman Surround ses özelliğini açıp kapayabiliyorsunuz.

Ekran görüntüsü 2022-05-08 180531.png

Surround ses özelliği gerçekten çok güzel. Açtığınız zaman kulaklıktan gelen ses düzeyi de artıyor. Kulaklık gayet esnek ve pasif gürültü engelleyici mevcut.
Kulaklığın dış kısmında suni deri fakat kulağa temas eden yerde kumaş var. Kulaklık hiç terleme veya ağrı yapmadı gayet rahat kullanabiliyorum. Kulaklığın yükseklik ayarını çok beğendim yandaki yeşil kablo uzayıp kısalabiliyor. Sesi kulaklığın yan tarafından eliniz ile yükseltip azaltabiliyorsunuz ayrıca mikrofon mute tuşu bulunuyor.

Kulaklığın 3.5mm jak girişi mevcut fakat eski kasalarda bulunan yeşil ve pembe girişler için de adaptör koymuşlar.

Kulaklığın ağırlığı 240 gram gayet hafif ve rahat ayrıca hafızalı kulak süngerleri bulunuyor. Mikrofon kalitesine gelecek olursak Discord sertifikalı Razer HyperClear Kardioid mikrofon bulunuyor. Kulaklık 50mm Razer TriForce sürücüler ile geliyor mikrofonun hassasiyeti ise -42 dB. 12Hz-28000Hz arası çalışabiliyor kulaklık.

Kulaklıkta beğenmediğim kısımlar:
  • Kulaklığı kasaya taktığım zaman mikrofon çalışıyor fakat anakarta taktığım zaman mikrofonu görmüyor. Büyük ihtimalle yazılımsal bir sorun fakat ben uğraşmadım çözmeye.
  • Kulaklığın mikrofonunu çıkaramıyorsunuz.
  • Dışarıya biraz da olsa ses veriyor.
  • Yandaki demirler sert kullanımda zarar görebilir.
Beğendiğim yerler:
  • Sesi alçalıp yükseltebilen tekerlek
  • Mikrofon kalitesi
  • 7.1 ses desteği
  • Müzikte beni tatmin etti. Oyuncu kulaklığına ve bütçesine göre güzel.
  • Oyunlardaki performansı (Ses kasması vs.)
  • Tasarımı
Not: Kulaklığın 7.1 özelliği sadece Windows 10 64-bit'te çalışıyor.

İncelememi okuduğunuz için teşekkürler kafanızda soru kaldıysa sorabilirsiniz. 🌹

Bu kulaklığı 2-3 aydır kullanıyorum Z490a Pro anakartın dahili ses kartıyla alabileceğim maksimum performansı alabiliyorum sanıyordum sonra Creative Sound Blaster Z SE ses kartı elime geçti kulaklık çağ atladı resmen Full ses seviyesinde basit 2 uydu hoparlörü kadar ses veriyor evet yanlış duymadınız hoparlör gibi ne bir cızırtı var ne başka bir şey net ses veriyor. hatta çoğu zaman kulaklığı kafama takmıyorum.

Buradan şunu anladım kulaklıklarda, hoparlörler de sürücüler falan hikaye asıl mevzu ses kartında bitiyor. 399 TL'ye aldığım blackshark v2X sound blaster z se ile bambaşka bir seviyeye çıktı.

Bu kulaklığı 2-3 aydır kullanıyorum Z490a Pro anakartın dahili ses kartıyla alabileceğim maksimum performansı alabiliyorum sanıyordum sonra Creative Sound Blaster Z SE ses kartı elime geçti kulaklık çağ atladı resmen Full ses seviyesinde basit 2 uydu hoparlörü kadar ses veriyor evet yanlış duymadınız hoparlör gibi ne bir cızırtı var ne başka bir şey net ses veriyor. hatta çoğu zaman kulaklığı kafama takmıyorum.

Buradan şunu anladım kulaklıklarda, hoparlörler de sürücüler falan hikaye asıl mevzu ses kartında bitiyor. 399 TL'ye aldığım blackshark v2X sound blaster z se ile bambaşka bir seviyeye çıktı.
Kasanın ön girişlerine mı takmıştınız Z490 ses kartı için?

2 ay önce indirimden almıştım F/P olarak güzel bir kulaklık, ses kalitesi olsun, mikrofon kalitesi olsun 7.1 Surround olsun beklentileri karşılıyor. Kulaklık süngeri tam deri olmamakla birlikte peddeki kulağı saran iç tarafı tül gibi bir şeyle kaplanmış olması yazında çok fazla terletmeye sebep olacağını sanmıyorum. Full seste hoparlör niyetine kullanıyorum. Alacak olanlara tavsiyemdir.

Geri
Yukarı