Blackstar ID:Core 20 V3 vs Line 6 Spider V 20 MKII

27Trojan

Femtopat
Daha fazla  
Elektro gitara yeni başlayacağım, evde kullanım için kullanacağım fakat ikisi arasında kaldım. İkisi de neredeyse aynı fiyattalar. İlk başta Blackstar'i almayı düşünüyordum fakat YouTube'da karşıma çıkan id core 10 vs spider v 20 videosu sayesinde aklım line6'ya kaydı. Line6'nin sesi çok daha iyi gibi geldi bana videoda(ID Core 10, 10 watt fakat spider v 20, 20 watt. Bu büyük ses farkı bu yüzden kaynaklanmış olabilir mi? Veya hoparlör büyüklüklerinden? ID Core 10 2x3", spider v 20 1x8". Bu yüzden eğer Blackstar alacaksam ID Core 20'yi almayı düşündüm, o 2x5"). Daha sonra spider v 20'nin inceleme videosunu izlediğimde çok etkilendim. Uygulamasında Blackstar'in uygulamasından çok daha fazla şey vardı ve ince ayarlar yapılabiliyordu. Birbirinden farklı türdeki ve farklı markaların kabinleri, amfileri, pedalları, wah pedalları, efektler... 200'den fazla efekt olduğu söyleniyor. Blackstar kolaylık açısından daha iyi sanırım fakat line6'nin o kadar fazla efekt, pedal vs. fazlalıkları da beni ayrıca cezbetti. Blackstar ID Core için internette yüzlerce kaynak var fakat line6 spider v 20 için çok fazla bir kaynak bulamadım. Amerika'da kullanılan bir amfi sanırım fakat Türkiye'de çok bilinirliği yok gibi. Var mı kullanan veya önerebilecek?

İki amfinin de düşüncelerim kadarı ile artı ve eksi yanları şunlar:

Blackstar ID Core 20 v3;

+ Stereo ses / 2x5"
+ Kolay kullanım, efektler.
+ Footswitchable.

- Üzerinde üçlü ekolayzer ayarı yok, ISF diye bir tuş var 0 ile 10 arasında değiştirilebiliyor. Ses 0'da Amerikan amfilerine, 10'da İngiliz amfilerine yaklaşıyor. Ancak kendi uygulaması ile bilgisayar üzerinden ince ayar yapılabiliyor. Uygulamanın görüntüsü;

idcore-v3-architect-software.jpg

- Araştırdım fakat telefon için bir uygulamasını bulamadım, sadece bilgisayar için. Belki APK ile telefona kurulabilir.
- Amfinin üzerinde Master ayarı yok (bu gerekli bir şey mi, ya da ne kadar gerekli bilmiyorum)

Line6 Spider V 20;

+ Sesi videolardan duyduğum kadarı ile daha iyi geldi.
+ Çok fazla efekt ve pedal sesleri ve farklı amfi simülasyonları

line6.jpg

+ Telefon uygulaması var (fakat telefonumda Google playde bu uygulama cihazınızda çalışmaz hatası veriyor, o yüzden APK ile indirip baktım uygulamaya)

- Stereo ses degil (1x8")
- ID Core 20'den daha küçük hoparlör (8")

Son düzenleyen: Moderatör:
Blackstar ID Core 10 V3 kullanıyorum,

Bana kalırsa sadece evde kullanacaksan hoparlör sayısına ve büyüklüğüne pek takılmana gerek yok. Sesini %20'den fazla açamıyorum gain fullken, bu yüzden (eğer evde çalmayı düşünüyorsan) blackstarda 10'dan yüksek modellere daha fazla para vermeye gerek yok. Kulaklık ile çalmanı öneririm. Amfi hakkında ise çoğu şeyi araştırmışsın zaten karar senin ben gayet memnunum, sorun varsa sorabilirsin.

Blackstar ID Core 10 V3 kullanıyorum,

Bana kalırsa sadece evde kullanacaksan hoparlör sayısına ve büyüklüğüne pek takılmana gerek yok. Sesini %20'den fazla açamıyorum gain Full'ken, bu yüzden (eğer evde çalmayı düşünüyorsan) Blackstar'da 10'dan yüksek modellere daha fazla para vermeye gerek yok. Kulaklık ile çalmanı öneririm. Amfi hakkında ise çoğu şeyi araştırmışsın zaten karar senin ben gayet memnunum, sorun varsa sorabilirsin.

Karsilastirma videosundan duydugum kadari ile line6'nin sesi cok daha iyi geldi ve cok daha fazla ses secenegi var gibi. Line6'da cok fazla pedal vs. oldugu icin onlari ayrica almama gerek kalmayabilir diye dusundum. Sanki line6'ya biraz daha olumluyum gibi. Sizin line6 ile karsilastirdiginizda sesi daha iyiymis, ya da su tarafi daha iyi dediginiz yerler var midir?

Geri
Yukarı