Blender programı ekran kartını tam kullanmıyor

OziMozi

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Blender'da render ayarlarını cycles yapıp, device ayarını GPU compute yapıp, render alınca ekran kartınızın kullanımı yüzde kaç oluyor? Benim işlemcim %100 GPU%5 civarı oluyor. Renderi ekran kartı almış oluyor ama %5 yazıyor. Değerler normal mi bir gariplik var mı sizdekiyle kıyaslar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tercihlerden ekran kartınızı seçtiniz mi?

Ek Açıklama 2020-08-18 173657.png

Evet seçili mümkünse ufak bir render atıp görev yöneticinizden değerlere bakarı mısınız acaba
CPU Kullanımım hep %100, GPU Kullanımım ise %70 - %80 arası ortalama değişti. Ama dahili grafik kartını kullanmadı.

Ekran Görüntüsü (6).png

Scene > Render Properties > Sampling > Render değerini değiştirerek dener misiniz?

Scene > Performance > Tiles değerini de değiştirerek bir daha dener misiniz?

Son düzenleme:
CPU Kullanımım hep %100, GPU Kullanımım ise %70 - %80 arası ortalama değişti. Ama dahili grafik kartını kullanmadı.

Eki Görüntüle 642384

Scene > Render Properties > Sampling > Render değerini değiştirerek dener misiniz?

Scene > Performance > Tiles değerini de değiştirerek bir daha dener misiniz?
Rende ayarlarını değiştirdim hep 1024 2048 32 64 hepsini denedim Gpu Kullanımı yüzde 7 8 render esnasında hep
Tiles size var onu mu diyorsunuz acaba fakat performance altında değilde Volumetrics altnda eğer oysa onu nasıl bir değer yapmalıyım onun hakkında pek bir bilgim yokta
Pardon Performance altında gördüm şimdi Tiles değerlerini 64px diğer x ve y de

Blender'ın ekran kartından yararlanması için ekran kartı sürücünüzden ayarlamalar yapabilir misiniz? Daha önce AMD ekran kartı kullanmadım ama özel programa göre ayarlamalar yapılıyordur.

Peki Blender dışında başka programlarda çalışıyor mu ekran kartı?

Veya işlemcizinden dolayı darboğaz vb. bir durum oluşuyor olabilir. İşlemciniz çok mu düşük?

Başka aklıma bir şey gelmiyor.

Yok işlemcim 3700x bulamadım yani belki amd ile ilgili birşeydir olması gereken değerler budur sağol tekrardan

Yeni konular

Geri
Yukarı