Blitzwolf BW-KB1 Gateron Brown vs Red

Aldınız mı? Bu model için keycap bulmakta çok zorlanırsınız standart 64 olmadığı için.

Gateron optical red kullanıyorum şuan. Kailh red, kailh box red, outemu red, cherry mx red kullandım bugüne kadar linear olarak. Aralarında en ipek gibi olanı bu.
İnternette lubelanmış tealios'un daha da yumuşak olduğu söyleniyor.

Brownlar herkese göre değil bence. Cherry Mx brownları kullanırken rahatsız oluyorum. Gateron brown hiç kullanmadım daha önce.

Aldınız mı? Bu model için keycap bulmakta çok zorlanırsınız standart 64 olmadığı için.

Gateron optical red kullanıyorum şuan. Kailh red, kailh box red, outemu red, cherry mx red kullandım bugüne kadar linear olarak. Aralarında en ipek gibi olanı bu.
İnternette lubelanmış tealios'un daha da yumuşak olduğu söyleniyor.

Brownlar herkese göre değil bence. Cherry Mx brownları kullanırken rahatsız oluyorum. Gateron brown hiç kullanmadım daha önce.
Şuan stokta yok "Estimated ship before x" yazıyor ama GK61'de de aynı hatayı yaptım. Girmesini bekliyorum. Brown istiyorum bir yandan ama hissiyatını sevmemek korkutuyor. Sonuçta bunu geri yollamak falan zor iş.

Şuan stokta yok "Estimated ship before x" yazıyor ama GK61'de de aynı hatayı yaptım. Girmesini bekliyorum. Brown istiyorum bir yandan ama hissiyatını sevmemek korkutuyor. Sonuçta bunu geri yollamak falan zor iş.

SK61 veya SK64'e baktınız mı? İkisi de GK61 ve GK64'ün pcblerini kullanıyor. PBT keycap ile geliyorlar.
GK61'in stock keycapları güzel değil aldığınız gibi değiştirmek isteceksiniz bence o yüzden direk olarak SK61'e bakılabilir.

Stokta brown ve red switchi var. Ama hala %60 klavyeye geçmek konusunda da emin değilim. Sorun aslında İngilizce dizilime geçmek, okulumda sınırlı sürede uzun kodlar yazmam gerekebiliyor ve ona alışırsam orada afallayacağımdan da çekiniyorum biraz.

Tamamen içinizden gelerek sizce tam boy klavyeden daha rahat mı kullanmak şuan sizin için?
Veya bunun yanından tam boy klavyeyi kullanırken kas hafızanız sorunsuz işliyor mu?

Stokta brown ve red switchi var. Ama hala %60 klavyeye geçmek konusunda da emin değilim. Sorun aslında İngilizce dizilime geçmek, okulumda sınırlı sürede uzun kodlar yazmam gerekebiliyor ve ona alışırsam orada afallayacağımdan da çekiniyorum biraz.

Tamamen içinizden gelerek sizce tam boy klavyeden daha rahat mı kullanmak şuan sizin için?
Veya bunun yanından tam boy klavyeyi kullanırken kas hafızanız sorunsuz işliyor mu?
Okulda bende kod yaziyorum ve eski TKL klavyemi okula goturuyordum. Bu klavye detachable USB barindirdigi icin simdi okula goturmek daha da kolay olacak. Tam boy klavye kullanirken herhangi bir sorun olmuyor, sadece noktalama isaretleri koymak sorun oluyor. Kas hafizasi bayagi guclendi bende, artik Turkce klavye kullanamaz hale geldim. Alfabemiz bu kadar zengin oldugu icin hicbir sekilde noktalama isaretlerini hizli koyamiyorum. Paragrafli hiz yarisinda 80WPM yazarken sadece kelimelerde 102WPM'e kadar cikabiliyorum Turkce layoutta. Ingilizcede ise paragrafli olan 89, sadece kelimede ise 95'e kadar cikabiliyorum.

Switch konusunda brown > tüm switchler bence. Tüm switchlerden özellikler barındıran en mantıklı, en güzel switch bence. Blue kadar sesli değil, basım hissiyatı çok güzel.

Klavye boyutuna gelirsek, işim gereği dakikada 120-130 kelime yazmam gerekiyor. Full size benim için ideal. Oyun oynamak için kullandığım %60 ve TKL klavyelerim de var, fakat iş için kullanmıyorum. İş için sadece Corsair K95 Brown switch kullanıyorum.

Sadece ">" ve "<" işaretlerini yapamıyorum gözümde tek sıkıntısı o şuan. Klavyenin kendi hafızası var zaten istediğiniz bir tuşa atayabilirsiniz bu tuşları başka bir layoutta.
Şuan evden çalışıyorum ve iki klavye kullanıyorum aynı anda biri Türkçe Q TKL birisi de %60 ikisini ayırt edebiliyorum. Ben rahat ediyorum açıkçası.

Sanırım SK61 siparişini vereceğim. Tek sorunumuz kaldı. Brown mu alacağım red mi...
Bana biraz tuş kombinasyonlarından bahseder misiniz?
Siparişi verdim, brown aldım. Geldiğinde ürün belki az bilgimle incelemesini yaparım. Teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı