Blog sitesi nasıl kurulur?

mertpivvo

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Uzun bir yazı olmayacak, lütfen tamamını okuyun.

Birkaç sene önce blog sitesi kurmuştum fakat bu site ne yazık ki Google'da aramalarda çıkmıyordu. Ben becerememiştim domain vs. almayı. Her neyse. Çok boş zamanım var, millete faydası olması açısından bir takım şeyler ile alakalı blog yazısı yazmak ve bunun çok çok az da olsa Google'da gözükmesini istiyorum. Tek derdim bu.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

NOT: Site adı önerilesi hiç fena olmaz :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Google Search Console aracını kullanarak sitenizi Google'da indeksleyebilirsiniz. Bunu yapınca sitenizin adı ile arama yaptığınızda sonuçlarda çıkacaktır. HTML yazacaksanız meta tagları içine ilgili anahtar kelimeleri yazarak indekslemeyi hızlandırabilirsiniz. Fakat ne olursa olsun o anahtar kelime arandığında sitenizin ilk sonuçlarda çıkması için yoğun trafik gerekir.
Nasıl yapılacağını uzun uzun anlatmaya gerek olduğunu sanmıyorum zaten çözmesi kolay diye düşünüyorum.
Sıfırdan yazma olayına çok uzaksanız Wordpress gibi hazır platformların çok daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum. Site adı da içeriğe göre verilmeli bence. Şimdi biz ne desek saçma kalır gibi geliyor.

Blogger en iyi tercih olabilir. Köklü bir geçmişi vardır. Hem ücretsiz hem de kullanması basit. Yazdırma için de yukarıda ki arkadaşın da dediği gibi "Search Console" aracını kullan. Makale türü şeyler yazacaksan, kendi ismini ve soy adını kullanarak bir adres oluşturabilirsin. Uyumlu olur. Ben de yaz aylarında bir Blogger açmayı planlıyorum. Şimdiden alt yapısını hazırlıyorum.

Geri
Yukarı