Blog yazarak para kazanılır mı?

Ya peki böyle şey var mı oturduğum yerden birşeyler yapıcam misal 1 haftada 2 tl fln veya 1 tl.Ama böyle kolay olacak.Olmamı ?
Tabiki böyle birşey olmaz da ben gene sorayım

Ya peki böyle şey var mı oturduğum yerden birşeyler yapıcam misal 1 haftada 2 tl fln veya 1 tl.Ama böyle kolay olacak.Olmamı ?
Tabiki böyle birşey olmaz da ben gene sorayım
Online para kazanmak o kadar kolay olsaydı herkes yapardı. Bazı platformlar var, günlük 1-2 TL kazanıyorsun ama 500-1000 dolarda çekmene izin veriyor :D Farklı bir vasfın yoksa Youtube en mantıklı platform.

Yt de hiç kazanamam ama
Online para kazanmak genelde dolar üstünden oluyor. Sence kolay bir yolu olsa, Türkiye gibi doların İLAH olduğu bir ülkede herkes yapmaz mı? Bu yüzden uğraştırıyor. Aylık 1000 dolar kesin gelirim olsa çalışmam, evde yatarım. 1000 dolar dediğin yurtdışında asgari ücretin yarısından az hesabı sen yap.

Online para kazanmak genelde dolar üstünden oluyor. Sence kolay bir yolu olsa, Türkiye gibi doların İLAH olduğu bir ülkede herkes yapmaz mı? Bu yüzden uğraştırıyor. Aylık 1000 dolar kesin gelirim olsa çalışmam, evde yatarım. 1000 dolar dediğin yurtdışında asgari ücretin yarısından az hesabı sen yap.
Bak ama ben diyorimki hani ben yatayım birşeyler yapayım zart zurt misal ayda 5 lira bile yeter bana.Steamde indirimden bir oyun alsam felan bile yeter.

Bak ama ben diyorimki hani ben yatayım birşeyler yapayım zart zurt misal ayda 5 lira bile yeter bana.Steamde indirimden bir oyun alsam felan bile yeter.
Ayda 5 lira kazanacağına evde arabaların akülerini doldur. 5 TL kazanıp 100 TL elektrik harcayacaksın. Eğer ailenle yaşıyorsan şöyle diyeyim sana, babanın cüzdanından 50 TL'yi satıp karşılığında 5 TL alacaksın. Mantıklı mı? HAYIR.

Evet kazanırsın ama sorun şu ki artık insanlar okumak istemiyor. Her kişi için demiyorum ama çoğu internet kullanıcısı artık içerikleri videoyla tüketiyor. Eskiden okuma alışkanlığı vardı ama özellikle günümüzde insanlar okumak istemiyor ve okumaya üşeniyor. Haliyle blog işinin de fişini çekiyor bu durum.

Çok fazla blog işleriyle uğraştım. Ama şunu söylemem gerek eğer bir blog kurmak istiyorsan maddi anlamda elini taşın altına koyman gerek. Domain hosting gerekirse SEO çalışması vs. vs. gibi giderlerin olacak. Bu arada ilk birkaç ay neredeyse hiç gelirin olmayacak bunları göze alacaksın. (Öyle ücretsiz blog açma servisleriyle kazanç sağlamak çok zordur.)

Eski zamanlarda olduğu gibi sadece içerikleri üretip blogda yayınlayıp köşeye geçersen bundan da bir verim alamazsın. Yazdığın içeriği Youtube ile video içeriklerle de desteklemen lazım. Burada baya bir emek vermen söz konusu.

Yazıların çok kaliteli olmalı ve insanlara aradıkları sunmalı. Örnek veriyorum Windows sorunları ile alakalı bir içerik hazırlayacaksan konuya derinlemesine hakim olmalı ardından akıcı bir dille kullanıcılara sunman gerek. Her sektörün kullanıcısının içeriklerde aradıkları farklıdır. Bunu anlaman gerekli.

Blog sitesi açmanın bu bloga içerikler hazırlamanın ve en önemlisi bunları belli bir sistematik plan içerisinde yapman başarıyı getirir haliyle kazanç da peşinden gelir. Ama bu işi sevdiğin için yapmak başarıyı getirir. Asıl amaç kazanç olursa kalitesiz bir emek ortaya çıkar.

İlla para kazanmak istiyorsan da Bionluk vs. gibi freelancer sitelerinden bazı hizmetleri sunabilirsin. Örneğin web site yazıları yazabilir bunları satabilirsin.

Geri
Yukarı