Blogger ve WordPress

omer1852

Centipat
Ben wordpress.com da site açtım fakat temalar vs ücretli fazla özelleştirmeye izin vermiyor. İlla ücret istiyor, ben de sitem daha gelişmeden ücret vermek istemiyorum. Bunun yerine şöyle düşündüm bloggerdan sitemi açıp geliştirip, daha sonra WordPress'e aktarırım. Çünkü ücret ödediğimiz zaman WordPress daha güzel diye biliyorum yani, bu mümkün mü? Herhangi bir sıkıntı vs olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuda ilerleyebileceğin strateji şu olabilir. Çoğu sitelerde orijinal WordPress temalar satılmakta. 50TL civarı bir tutara sahip.

Teşekkür ederim hocam aslında temadan ziyade ücret ödemeden pek bir şey yapılmıyor o yüzden en azından sitemi geliştirene kadar, blogger da takılıp daha sonra WordPress'e aktarmayı düşünüyorum ama izlediğim yol nasıl pek bilgim yok. Yoksa 100 tl veririm gayet ucuz aslında ama daha geliştirme aşamasında olduğu için gereksiz görüyorum.

Teşekkür ederim hocam aslında temadan ziyade ücret ödemeden pek bir şey yapılmıyor o yüzden en azından sitemi geliştirene kadar, blogger da takılıp daha sonra WordPress'e aktarmayı düşünüyorum ama izlediğim yol nasıl pek bilgim yok. Yoksa 100 TL veririm gayet ucuz aslında ama daha geliştirme aşamasında olduğu için gereksiz görüyorum.

Kısa bir süre önce ben de bir site açmıştım. Bu deneyimimden ötürü sizlere birkaç tavsiyede bulunmak istedim. Satın aldığınız temalar sonuna kadar özelleştirilebilir olduğu için tavsiye ederim. Siteniz yeni olacağı için yeni müşteriler ile ilk temas demek. Bu da sitenin iyi bir izlenim bırakması zorunluluğunu kılıyor.

Kısa bir süre önce ben de bir site açmıştım. Bu deneyimimden ötürü sizlere birkaç tavsiyede bulunmak istedim. Satın aldığınız temalar sonuna kadar özelleştirilebilir olduğu için tavsiye ederim. Siteniz yeni olacağı için yeni müşteriler ile ilk temas demek. Bu da sitenin iyi bir izlenim bırakması zorunluluğunu kılıyor.

Anladım sağ olun hocam yani, şöyle benim sitem ticaretten çok motosiklet araba vs hakkında bilgi verme platformu gibi bir şey. Yani şöyle düşündüm bloggerdan iyice düzenimi vs kurup WordPress'e aktarırım ve ücretli sürüme geçerim mantıklı mı acaba şu an halihazırda motosiklet ile ilgili sayfam var oradan hatırı sayılır kullanıcı kitlesinin siteme bakacağını düşünüyorum.

Anladım sağ olun hocam yani, şöyle benim sitem ticaretten çok motosiklet araba vs hakkında bilgi verme platformu gibi bir şey. Yani şöyle düşündüm bloggerdan iyice düzenimi vs kurup WordPress'e aktarırım ve ücretli sürüme geçerim mantıklı mı acaba şu an halihazırda motosiklet ile ilgili sayfam var oradan hatırı sayılır kullanıcı kitlesinin siteme bakacağını düşünüyorum.

Anladım. Blogger üzerindeki sitenizi sonradan WordPress'e geçirebilirsiniz. Ancak örnek.blogspot.com şeklinde alan adınız olacak.

Xampp ile localhost kurup orada projeni istediğin gibi geliştirebilirsin. Wordpress.com ya da blog siteleri seni sınırlar çünkü. Bir sürü de ücretsiz güzel tema mevcut internette. Öğrenmek için de warez tema kullanabilirsin. Profesyonelde tavsiye etmem fakat öğrenmek veya temayı test etmek için kullanılabilir.

Sağ olun hocalarım verdiğiniz bilgiler için, bir de son bir sorum sorum var izninizle, şimdi ben bu WordPress'de ücretli alan adı alsam ekstra domain veya hosting almam gerekiyor mu? Yoksa WordPress onları benim için yapıyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı