Wordpress vs Blogger

mayforgiven

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, kişisel bir blog kurmayı planlıyorum. Ücretsiz olarak en iyi hangi site üzerinden kurarım? Tasarım açısından hangisi daha iyidir? Yardımları bekliyorum..

Yönetimini daha detaylı ve açık yapabilmek açısından benim tercihim WordPress olurdu.
Tema desteği ve çeşitliliği de önemli.

Yönetimini daha detaylı ve açık yapabilmek açısından benim tercihim WordPress olurdu.
Tema desteği ve çeşitliliği de önemli.
Peki Google'da birisi arama yaparak bloğumu neden kolayca bulamıyor? Yani Google'a bir şey yazıyorum kendi bloğumla ilgili fakat daha çok diğer siteler karşıma çıkıyor, bunun sebebi nedir? Daha önce başıma gelmişti de. @Asım Demir

Peki Google'da birisi arama yaparak bloğumu neden kolayca bulamıyor? Yani Google'a bir şey yazıyorum kendi bloğumla ilgili fakat daha çok diğer siteler karşıma çıkıyor, bunun sebebi nedir? Daha önce başıma gelmişti de. @Asım Demir
SEO olarak tabir ettiğimiz arama motoru optimizesi diye bir -çok çektirir- olay var. Örneğin Google'ı ele alalım.
Kullandığın anahtar kelimeler, bu kelimelerin sayıları, H Tag'ler, site açıklaması gibi uyman gereken birçok kural var. Bunlarla da sınırlı değil tabii ki. Düzenli ve özgün içerik girmen gerekiyor. Birkaç cümleden oluşturulan makaleler yerine çok da uzun olmayan, okunası makaleler girmen gerekiyor.
Bunun yanında sitenin açılış hızı, tema kullanıyorsan warez olup olmaması, mobil cihazlarla uyumu gibi etkenler de var.
Bunların hepsini gerçekleştirebileceğin SEO eklentileri mevcut, bunları kullanman gerekiyor.

Maalesef yararlı pek Türkçe kaynak yok. İyi işler yapmak istiyorsan ücretli eklentilere yönelmen gerekiyor. Eklentileri bulursan zaten kurulum ve optimize videolarını da bulursun, çoğu video ile anlatıyor.

Maalesef, SEO olmadan hiçbir yere varamazsınız.

Blogger kullanarak ücretsiz ve kolay kullanımlı bir siteye sahip olabilirsin. Bu konuda destek almak istersen bana ulaşabilirsin.

Ben sitemde Wordpress kullanıyorum. Wordpress'i öneririm eklentiler olsun temalar olsun Blogger'dan daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı