Bloke olmuş hesaba gönderilen para geri alınabilir mi?

xToua

Hectopat
Merhaba,

Normalde altın almak için kuyumcunun hesabına direkt FAST ile para gönderip öyle altın alıyorum. Dün yine aynı şekilde altın almak isterken parayı biraz erken attım ve attıktan sonra kuyumcu o IBAN değişti önceki hesaba bloke kondu artık o hesapta işlem yapamıyoruz dedi. Parayı gönderdikten sonra maksimum 5 dakika içerisinde bankaya ulaşıp durumu anlattım ve kayıt oluşturdular ama yapabileceğim başka bir şey var mı diye buradan bilgi almak istedim.

Hesaplarının neden bloke olduğunu bilmiyorum, içerisinde yaklaşık olarak 1.5 milyon TL'ye yakın para varmış ve ona da artık ulaşamıyorlarmış.

Ekstra bir yardımı olacak mı bilmiyorum ama parayı gönderirken açıklama kısmına "2 altın" yazmıştım. Parayı gönderdiğim banka Finansbank ve ben Enpara üzerinden göndermiştim. Enpara da Finansbank çatısı altında yanlış bilmiyorsam. O parayı bana iade ederler mi veya yapabileceğim neler var öğrenmek istedim. Şimdiden yardımcı olanlara teşekkürler.

Hesabın hangi şubeye bağlı olduğunu bilmiyorum. Direkt bankanın kendisi ile iletişime geçsem halledebilirler mi?

Ben müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim hiçbir şey yapamadılar. Belki senin durumunda yaparlar bekleyip görün.
Akbank kullanıyorum hesap açtığım şube ile iletişime geçtim hesap bilgilerini verdim oradaki çalışan kolayca 2 dk da halletti.

"hizmet aldıkları bankanın müşteri hizmetleri numarasını arayarak şube kodlarını öğrenmeleri mümkündür."
Yazıyor internette deneyin.

Ben müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim hiçbir şey yapamadılar. Belki senin durumunda yaparlar bekleyip görün.
Akbank kullanıyorum hesap açtığım şube ile iletişime geçtim hesap bilgilerini verdim oradaki çalışan kolayca 2 dk da halletti.

"hizmet aldıkları bankanın müşteri hizmetleri numarasını arayarak şube kodlarını öğrenmeleri mümkündür."
Yazıyor internette deneyin.
Enpara'nın fiziksel şubesi yok diye biliyorum. Dijital olarak müşterileri olmuştum o yüzden nereye gideceğimi bilmiyorum. Onlara da dün yazılı olarak ulaşıp durumu anlattım ama sonuç ne olur bilemiyorum.

Geri
Yukarı