Blood hunt gelen eleştiriler ve inceleme

Musap Tarhan

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus RX 6600 DUAL-RX6600-8G 128 Bit GDDR6 8 GB Ekran Kartı / Intel Core i3 12100F / 2X XPG 8GB (1x8GB) Gammix D30 Kırmızı DDR4 3200MHz CL16 1.35V PC Ram / ASUS PRIME H610M-K D4 / Crucial 500GB P3 Serisi 3D NAND NVMe M.2 SSD (3500MB Okuma / 1900MB Yazma) / Power Boost BST-ATX650WEU Fury 650W 80+ APFC 12cm Fanlı ATX Power Supply
Yapımcı
Yayıncılığını ve geliştiriciliğini sharkmob Ab'nin yaptığı vampire: The masquerade – bloodhunt, isminden de anlayabileceğiniz gibi vampir temalı bir oyun. Oyunu kısaca şöyle özetleyebilirim. Klasik Battle Royale oyunlarının temel özelliğini alın ve vampirlerle dolu bir evrene koyun. Biraz da ek özellik ekleyin, bitti. Bu kadar kolay ve basit bir şekilde özetlenebilse de oyun gerçekten verilen değeri hak ediyor.

Genel özellik
Oyunda seçebileceğiniz birkaç farklı karakter var ve her karakteri kendiniz kısıtlı çeşitlilikle özelleştirebiliyorsunuz. Her karakterin farklı özellikleri bulunuyor. Bu özellikler ise oyun içerisinde doldurulması gerekiyor ve kullanıldığında ciddi etkileri oluyor. Maçlara girmeden önce karakterinizi özelleştirebileceğiniz ve çeşitli şeyler satın alabileceğiniz bir de lobi bulunuyor. Sonrasında da oyuna giriyorsunuz.

Harita yapısı
Oyuna girdiğiniz gibi de aslında bilindik oyunlardan farkı ortaya çıkıyor. Karakteriniz sonuçta bir vampir olduğu için bazı özellikleri insanlara göre daha etkili, zıplaması gibi. Karakter bu kadar iyi zıplayınca da bunun bir şekilde kullanılması gerekiyordu. Kullanmışlar da zaten çünkü harita dikey olarak büyük. Harita genel olarak dar sokaklardan oluşuyor ancak binaların tepesine rahatça tırmanabildiğiniz için aslında sizlere daha geniş bir harita sunuluyor diyebilirim.

Grafikler ve animasyon
Oyunun grafik ve dinamikleri aklınızı başınızdan alacak derecede kalteli yapılmış. Özellikle de karakterlerin tasarımları muazzam. Ultra ayarlarda oynadım ve oyun GeForce, AMD'nin performans Artics'ı modlarını desteklemektedir.

Kişisel görüşüm
Bence oyun gördüğü değerden daha fazlasını hak ediyor ve baktığımız zaman oyun sadece 2021 yılında kısa bir dönem ün yaptı ve çok popüler oldu ama bir anda unutuldu. Oyuna bir süre sonra sıkmaya başlayabilir çünkü oyunda harita açı farkı ve ücretsiz Pass kasma dışında hiçbir ilerleme yok. Karakteri kişişselleştirme özelliği çok iyi olmuş ama gerçekten oyuna yükseltilebilir silah efektler canlı bir şekilde getirilse bu oyundan çıkılmazdı gerçekten. Oyunu sanki çok uğraşılmış ve sonradan ehh deyip boş verilmiş gibi hissettim ve 2021'den sonra kimsenin hatırlamadığı bir oyun haline geldi ve bu postu okuyan çoğu kişi oyunu bilmiyordur bile. Oyunu kesinlikle denemenizi tavsiye ederim keşke oyuna daha çok eklenti gelseydi harita olur silah olur özellik olur. Umarım ileride bunları getirecek bir güncelleme getirirler ve o zaman daha popüler ve sevileceğini düşünüyorum (oyunu nereden öğrendim diye soruyorsanız 2021 yılında görmüştüm 2 hafta önce yeni aldığım PC de denemek için indirdim ve şu an oyunda 10 saaten fazla süre geçirdim.)

1681820004891.jpeg

Dosya Ekleri

• 760160_screenshots_20230411142624_1.jpg
    760160_screenshots_20230411142624_1.jpg
    398 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı