Çözüldü Bloody B120 space tuşu nasıl sökülür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Keremer

Hectopat
Merhabalar,3-4 ay önce Bloody B120 klavyemi temizlerken tuşları söküyordum ancak space tuşunu bir türlü sökemedim.Çok asılıp kırmak istemediğim içi bıraktım. O günden beri space tuşu stabil değil. tam ortadan basmadıkça algılamıyor ve anormal bir ses çıkarıyor.
Altındaki yayların yerinden çıkmış olabileceğini tahmin ediyorum. Tuşu sökemediğim için düzeltemiyorum da. Klavyeyi kullanan varsa bu tuşu yerinden sökmenin kolay bir yolu var mıdır acaba? Sökme aparatıyla ne kadar denesem de çıkaramadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba aynı hatayı ben yaptım siz yapmayın diye yazıyorum. Klavyenin space tuşuna denk gelen yarın altında 2 adet küçük vıda var tuşu onlar tutuyor. Ben biraz zorlayarak 1 tanesini kırdım şimdi yedek parça arıyorum. :) vidaları sökünce gayet kolay çıkıyor. Altında 2 adette yay mevcut çıkartırken onları düşürmeyin.
Merhaba aynı hatayı ben yaptım siz yapmayın diye yazıyorum. Klavyenin space tuşuna denk gelen yarın altında 2 adet küçük vıda var tuşu onlar tutuyor. Ben biraz zorlayarak 1 tanesini kırdım şimdi yedek parça arıyorum. :) vidaları sökünce gayet kolay çıkıyor. Altında 2 adette yay mevcut çıkartırken onları düşürmeyin.

Çözüm

Evet konudan sonra araştırdım, fark ettim. Problem çözülmedi ama en azından tuşu çıkarıp kontrol edebildim.

Konuya bakan arkadaşlardan B120 klavyeniz bozulursa Space tuşuna talibim :) halen tek ayağı kırık halde kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı