Bloody VM7a vs Logitech 502 Hero vs 502 X

UnKnown44

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İş PC sistem özellikleri:
Anakart: Asus Tuf B450-PLUS
İşlemci: Ryzen 5800x
İşlemci Soğutucu: ThermalRight Phantom Spirit 120
Ekran Kartı: Asus Dual 6600XT
Ram: Corsair Vengeance 16GBx2 3000MHz
Depolama: Kioxia Exceria 500GB M.2/ Kioxia 960GB SSD
Kasa: Aerocool Cipher
Monitör: 2xDell 19''
Mouse: Bloody V7Ma/Logitech M330
Klavye: Fujitsu
Power Supply: High-Power 650W
Merhabalar hali hazırda Bloody VM7a (Oscar yazılımı) mouse kullanıyorum. Ayrıca logitech g300s'de (LGS yazılımı) kullanıyorum. Yazılımsal olarak birinin sağladığı diğeri sağlayamadığı için ikisinde de almak durumunda kaldım.

Ancak yeni bir makrolu mouse alma ihtiyacım olduğu için, acaba yine Bloody VM7a mı alsam yoksa Logitech 502 ya da 502x mi alsam karar veremedim. kablolu olmasını istiyorum.
Fiyatlar tabiki farklı ama fiyat farkına değecekse 502x'de düşünebilirim.

bloody ile logitech'in makro yazılımı arasındaki benim hissettiğim en temel farklardan ikisi;
1- bloody'de bir makro için tıkladığınızda o makroyu yapmaya başlıyor, ancak ikinci atamayı yaptığınız tuşa tıkladığınız birinci çalıştırdığınız makro duruyor. Logitech burada önde
2- Logitech'de de mouse hareket kontrolünü daha önce yapmadığım için olup olmadığını bilmiyorum. Ekranda belirli bölgelere gidip sol tık, sağ tık gibi atamaları çok rahat yapabiliyorsunuz. Bloody yazılımı da bu noktada önde.

Önerilerinize açığım arkadaşlar, şimdiden teşekkür ederim.

Bloody VM7a
Logitech 502 Hero
Logitech 502 X

Merhaba halihazırda Bloody VM7a (Oscar yazılımı) mouse kullanıyorum. Ayrıca Logitech G300S'de (LGS yazılımı) kullanıyorum. Yazılımsal olarak birinin sağladığı diğeri sağlayamadığı için ikisinde de almak durumunda kaldım.

Ancak yeni bir makrolu mouse alma ihtiyacım olduğu için, acaba yine Bloody VM7a mı alsam yoksa Logitech 502 ya da 502X mi alsam karar veremedim. Kablolu olmasını istiyorum.
Fiyatlar tabii ki farklı ama fiyat farkına değecekse 502X'de düşünebilirim.

Bloody ile Logitech'in makro yazılımı arasındaki benim hissettiğim en temel farklardan ikisi;
1- Bloody'de bir makro için tıkladığınızda o makroyu yapmaya başlıyor, ancak ikinci atamayı yaptığınız tuşa tıkladığınız birinci çalıştırdığınız makro duruyor. Logitech burada önde
2- Logitech'de de mouse hareket kontrolünü daha önce yapmadığım için olup olmadığını bilmiyorum. Ekranda belirli bölgelere gidip sol tık, sağ tık gibi atamaları çok rahat yapabiliyorsunuz. Bloody yazılımı da bu noktada önde.

Önerilerinize açığım arkadaşlar, şimdiden teşekkür ederim.

Bloody VM7a
Logitech 502 Hero
Logitech 502 X

Merhaba. 3 yıl G300 kullandıktan sonra Bloody v7ma aldım 2 yıldır kullanıyorum. Kalite bakımından Bloody'nin daha iyi olduğunu düşünüyorum fakat beni en çok şaşırtan ve üzen durum eş zamanlı makro çalıştırılamaması oldu. Yazılım olarak da Bloody 7 Logitech'ten daha iyi ve detaylı. Tüm bunlara rağmen bu eş zamanlı çalışmama olayı beni Bloody'den soğuttuğu gibi kızdırdı. Bende şu an senin gibi yeni bir cihaz almak istiyorum ama Logitech 502 veya 502X v7madaki gibi dahili hafıza olup cihaza makro yüklendikten sonra yazılıma ihtiyaç duymadan kullanılabiliyor mu bilemiyorum. Eğer dahili hafıza meselesi varsa alınabilir diye düşünüyorum. Bununla ilgili araştırmaya pek vaktim olmadı. Eğer sen araştırdıysan bu konuyu beni de aydınlatırsan sevinirim.

G502X de dahili hafıza olayı var mı hocam? Yani macroyu yazıp tuşa atadıktan sonra cihaz yazılımını kapattıktan sonra çalışıyor mu? Veya yazılım yüklü olmayan başka bir bilgisayara taktığımızda makrolar sorunsuz çalışıyor mu? @Zleh

Son düzenleme:
G502X de dahili hafıza olayı var mı hocam? Yani macroyu yazıp tuşa atadıktan sonra cihaz yazılımını kapattıktan sonra çalışıyor mu? Veya yazılım yüklü olmayan başka bir bilgisayara taktığımızda makrolar sorunsuz çalışıyor mu?
Hocam şöyle yerleşik bellek modu var mesela ben bir tuşa kopyala bir tuşa yapıştır makrosu yapıyorum DPI ayarlıyorum ve bu özelliği açınca default oluyor ve o özellikler iptal oluyor, yerleşik bellek modunu kapatınca benim özelleştirdiğim ayarlara geri dönüyor, sanırım ben çözemedim o ayarı pek de üstüne düşmedim, bunun dışında G HUB uygulaması üzerinden DPI ayarlamıştım format attım ve G HUB yüklemeden de o DPI kalmıştı diye hatırlıyorum ama yine atadığım makro sıfırlanmıştı yani yine G HUB yüklemek durumunda kaldım, yazılımı kapatmak derken mesela bilgisayarı açıp kapatınca bile fark etmiyor G HUB uygulaması üzerinden PC açınca bildirim geliyor misal 2800 DPI kullanıyorum ve PC açınca '2800 DPI ayarlandı' diye bildirim geliyor.

Bu aşağıda ki görselde yerleşik bellek modu özelliğinin görseli.

Ekran görüntüsü 2024-03-29 210356.png

anladım hocam g300 gibi. dpi ve ufak ayarlar kalıcı olabiliyor. fakat atanan makroların çalışması için yazılımın çalışıyor olması gerekli. bu durum v7ma da böyle değil. örneğin 3 tuşa makro atadın (bunlar uzun detaylı makrolar) bilgisayarını formatlasan bile makroların cihazın içinde olduğu için hiçbirşey olmuyor. istersen cihazın yazılımını bilgisayara hiç yükleme. aynen devam kullanıyorsun. yardımcı olup ilgilendiğin için çok teşekkür ederim. konu aydınlanmış oldu.

anladım hocam g300 gibi. dpi ve ufak ayarlar kalıcı olabiliyor. fakat atanan makroların çalışması için yazılımın çalışıyor olması gerekli. bu durum v7ma da böyle değil. örneğin 3 tuşa makro atadın (bunlar uzun detaylı makrolar) bilgisayarını formatlasan bile makroların cihazın içinde olduğu için hiçbirşey olmuyor. istersen cihazın yazılımını bilgisayara hiç yükleme. aynen devam kullanıyorsun. yardımcı olup ilgilendiğin için çok teşekkür ederim. konu aydınlanmış oldu.
Rica ederim hocam, dediğim gibi belki ben çözememiş olabilirim, bu ürünü almayı düşünüyorsanız daha sağlıklı bilgi için konuyu detaylı araştırmanızda fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı