Blueprint (Unreal Engine 4) ortalama kaç günde öğrenilir?

Abdullah4670

Decapat
Daha fazla  
Birkaç yıl sonra laptop almayı planlıyorum. Hem kod bilgisi olsun hem de kafa dağıtırım diye Unreal Engine 4'de kodlama (Blueprint) öğrenmek istiyorum. Udemy'deki derslerden ne kadar sürede öğrenirim? Çok zor mu? Düzeyi soracak olursanız küçük bütçeli tarzdaki oyunları yapabilmeyi ne kadar sürede öğrenirim diye soruyorum. Jam oyunları gibi.(konuyu tekrar açıyorum 3 kere öne çıkardım cevap gelmedi.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç yıl sonra laptop almayı planlıyorum. Hem kod bilgisi olsun hem de kafa dağıtırım diye Unreal Engine 4'de kodlama (Blueprint) öğrenmek istiyorum. Udemy'deki derslerden ne kadar sürede öğrenirim? Çok zor mu? Düzeyi soracak olursanız küçük bütçeli tarzdaki oyunları yapabilmeyi ne kadar sürede öğrenirim diye soruyorum. Jam oyunları gibi.(konuyu tekrar açıyorum 3 kere öne çıkardım cevap gelmedi.)
Laptop alınca bunu konuşman bence daha iyi olur. Bu arada genel olarak her şeyi kısa sürede öğrenirsin. 50,100 saat 600 saat vs. zaman da öğrenir insanlar herkesin yapısı farklı. Önemli olan öğrenmek değil uygulamaktır. Uygulayabilmek için sürekli öğrenmen gerekir. İngilizce gibi düşün. Sürekli öğrenirsin. Sen başla gerisi gelir. Bu tarz alanlar zamanla gelişen şeylerdir.

Laptop alınca bunu konuşman bence daha iyi olur. Bu arada genel olarak her şeyi kısa sürede öğrenirsin. 50,100 saat 600 saat vs. zaman da öğrenir insanlar herkesin yapısı farklı. Önemli olan öğrenmek değil uygulamaktır. Uygulayabilmek için sürekli öğrenmen gerekir. İngilizce gibi düşün. Sürekli öğrenirsin. Sen başla gerisi gelir. Bu tarz alanlar zamanla gelişen şeylerdir.

Ya şimdiden bir bilgi öğrenmek istiyorum ona göre kolaysa öğreneceğim de 15 günde 3'er saat çalışarak öğrenilebilir mi ?

Ya şimdiden bir bilgi öğrenmek istiyorum ona göre kolaysa öğreneceğim de 15 günde 3'er saat çalışarak öğrenilebilir mi ?
Uygulamadan öğrenmen bir anlam ifade etmez. Ne kadar sürede öğreneceğin sana bağlı. Bu oyun yapmak sadece kod yazmakla bitmiyor yalnız haberiniz olsun. Blueprint yöntemi yerine C++ daha iyi ve hızlı. PC'yi alınca çalışmaya başlayın.

Napmak istediğinize bağlı olarak yıllar sürmez. Dersleri vs takip ederek birkaç oyun yaptıktan sonra kendiniz kafanızdaki şeyleri nasıl yaparım diye araştıra araştıra oyunlar yapın. Unity için maaşlı bir iş bulacak kadar öğrenmek 1 sene kadar bile almaz diye düşünüyorum. Unreal azcık daha zor olsa da süre yakın olur bence.

Napmak istediğinize bağlı olarak yıllar sürmez. Dersleri vs takip ederek birkaç oyun yaptıktan sonra kendiniz kafanızdaki şeyleri nasıl yaparım diye araştıra araştıra oyunlar yapın. Unity için maaşlı bir iş bulacak kadar öğrenmek 1 sene kadar bile almaz diye düşünüyorum. Unreal azıcık daha zor olsa da süre yakın olur bence.

Ben öyle çalışayım mantığıyla değil 2023 yaz tatilinde öğrenebilir miyim diye sordum ama 3 ayda öğrenemem herhalde ben en kolayları Blueprint diye duymuştum. Teşekkürler bilgileriniz için.
Kuzenlerimle düşünüyoruz ikisinin laptopu var bende alınca yapmayı planlıyoruz 3 kişi yapmak istiyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı