BlueStacks 5 oyun dosyaları nasıl alınır?

M. Akif

Picopat
Daha fazla  
Programa Minecraft yükledim ama BlueStacks bir kaç gün sonra sürekli kendi kendine kapanmaya başladı. Oyundaki dünyamın dosyasını nasıl bilgisayarda bulabilirim veya taşıyabilirim?

Programa Minecraft yükledim ama BlueStacks bir kaç gün sonra sürekli kendi kendine kapanmaya başladı. Oyundaki dünyamın dosyasını nasıl bilgisayarda bulabilirim veya taşıyabilirim?
Alabilseniz bile Mobile üzerinden olduğu için Windows üzerinden açabilir misiniz bilemem.

Eğer oyun kayıt dosyası Android/Data bölümünde ise kendi dosya yöneticisi ile alınabilir.
Ama eğer sistem içinde olan bir kayıt ise o durumda iş uzar.

BST 5'e root verilmeli ve bir dosya yöneticisi ile oradan alınmalı. Bunu yapmayı biliyor musun?

Alabilseniz bile Mobile üzerinden olduğu için Windows üzerinden açabilir misiniz bilemem.

Telefonuma atıp telefonumdam devam edeceğim oynamaya zaten, wattsapp kurdum ve dosyayı göndermeyi denedim ama dosya gitmedi.

Eğer oyun kayıt dosyası Android/Data bölümünde ise kendi dosya yöneticisi ile alınabilir.
Ama eğer sistem içinde olan bir kayıt ise o durumda iş uzar.

Bst 5'e root verilmeli ve bir dosya yöneticisi ile oradan alınmalı. Bunu yapmayı biliyor musun?

Evet, kayıt dosyası o ksımda. nasıl yapacağım daha detaylı anlatabilir misiniz?

Yeğene sunum hazırladım baya geciktim. Kayıt dosyası o kısımda derken yani Android/Data bölümünde olduğunu nasıl anladınız? O konumda shared_prefs veya no_backup ve Files gibi klasörler var mı?

Çoğu oyun root bölümünde Data/Data içindeki kendi ismini taşıyan shared_prefs klasörü içinde şu şekilde biten dosyada saklar kayıtları.

v2.playerprefs.xml

Yeğene sunum hazırladım bayağı geciktim. Kayıt dosyası o kısımda derken yani Android/Data bölümünde olduğunu nasıl anladınız? O konumda shared_prefs veya no_backup ve files gibi klasörler var mı?

Çoğu oyun root bölümünde Data/Data içindeki kendi ismini taşıyan shared_prefs klasörü içinde şu şekilde biten dosyada saklar kayıtları.

v2.playerprefs.xml

Emülatöre ZArchiver kurdum kendim ayrıyeten haritayı save alabilmek için, uygulamaya girince android>data>com.mojang. mimecraftpe>files>games>com. mojang>minecraftWorlds klasörünün içinde dosya. Ha eğer PC'deki dosyalara bakmamdan bahsettiyseniz zaten benim yapamadığım da bu.

Tamam adımları vereceğim.
1- C:\ProgramData\BlueStacks_nxt\Engine\UserData\SharedFolder isimli klasörü kullanacağız.
Bu klasöre sağ tıklayıp masaüstüne kısayol oluşturun.

2- Geçici olarak BST 5 için root verelim. Bunu yapmak için:
C:\ProgramData\BlueStacks_nxt klasörü içinde bluestacks.conf diye bir dosya var, onun bir yedeğini alalım. Bu dosyayı bir editör ile açalım ( tercihen notepad ++ )

Not: Editör C sistem bölümünde değişiklik yapabilmesi için yönetici olarak çalıştırılmalı.

Arama kısmına root yapalım ve ara diyelim. bst.feature.rooting="0" çıkan sonuçta 0 olanı 1 yapalım. Sonraki aramada ise: bst.instance.Nougat32.enable_root_access="0" çıkanı sıfırı yine 1 yapalım. Editörde değişikliği kaydedelim ve editörü kapatalım. Değişiklik yaptığımız dosyaya sağ tıklayıp özellikler diyelim. Aşağıda salt okunur yazan yeri işaretleyip uygula diyelim. Şimdi emülatöre root hakkı verdik. Eğer salt okunur yapmaz isek açılışta root hakkını geri alır.

3- Kaydı almanın 2 yolu var... 1. yol: Titanium backup kurup onunla almak. 2. yol ise ES dosya yöneticisi kurup onunla almak.

ES dosya yöneticisi ile ise: Onu kurup açalım ve menüden ona root yetkisi verelim. Sonra Android data bölümündeki oyun klasörünü kopyala yapalım. Yukarıda çubukta / bu işareti görünce ona tıklayalım. Root bölümünde mnt isimli klasörü ondan sonra Windows isimli klasörü ve son olarak BstSharedFolder isimli klasör içine yapıştır diyoruz.

Kopyaladığımız dosyalar artık masaüstüne kısayol yaptığımız klasör içinde olmalı ( 1. bölüm )

Resimde root gezgini ile root yetkisi verilir, beyaz işaretli yerden ise root bölümüne geçilir.

Son olarak yine aynı root bölümünde Data/Data klasörü içinde oyuna ait dosyalar bulunabilir. Bunlarda aynı şekilde alınır.

Titanium backup yüklenip ona root yetkisi verilip onun yedek alması da sağlanabilir.

BlueStacks kendi dosya yöneticisi sadece ana dizinden dosya aktarır ve alır. Ortam yöneticisi resmini de koyuyorum.

Dosya Ekleri

• Adsız2.png
    Adsız2.png
    321,4 KB · Görüntüleme: 18
  • Adsız.png
    Adsız.png
    94,7 KB · Görüntüleme: 18

Yeni konular

Geri
Yukarı