Çözüldü BlueStacks indirince bilgisayar yeniden başlatılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emrewwes

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, PC'ye PUBG Mobile oynamak ıcın BlueStacks ındırdım ekran dondu ve bilgisayarınız yenıden baslatılıyor. Ekranına geldı aynı sorunu Novaplayer'de de yaşadım. Yıne bilgisayarınız yenıden başlatılıyor, bır sorun var ekranınına attı. Bu sorun sadece bu uygulamalarda oluyor GameLoop ındırdıgımde olmadı fakat onda da bug yuzunden PUBG Mobile ayarlarını yapamıyorum. Neden boyle oluyor ve hangı emulator uygulamasını ındırmelıyım? Bılen varsa yardımcı olabılır mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
RTX 3050 Ryzen 5 5500 16 GB RAM işletım sıstemı Windows 10 Pro 64 Bit hocam sadece bu iki uygulamayı ındırınce oluyor

BIOS üzerinde SVM ayarı varsa açtınız mı? Ayrıca Windows özellikleri içinde Hyper-V açık mı?

1676132615761.png
Merhaba arkadaşlar, PC'ye PUBG Mobile oynamak ıcın BlueStacks ındırdım ekran dondu ve bilgisayarınız yenıden baslatılıyor. Ekranına geldı aynı sorunu Novaplayer'de de yaşadım. Yıne bilgisayarınız yenıden başlatılıyor, bır sorun var ekranınına attı. Bu sorun sadece bu uygulamalarda oluyor GameLoop ındırdıgımde olmadı fakat onda da bug yuzunden PUBG Mobile ayarlarını yapamıyorum. Neden boyle oluyor ve hangı emulator uygulamasını ındırmelıyım? Bılen varsa yardımcı olabılır mi?

Sistem özelliklerinizi ve kullandığınız işletim sistemi sürümü ve 32 Bit'ya da 64 Bit sürümünü belirtir misiniz?

RTX 3050 Ryzen 5 5500 16 GB RAM işletım sıstemı Windows 10 Pro 64 Bit hocam sadece bu iki uygulamayı ındırınce oluyor

BIOS üzerinde SVM ayarı varsa açtınız mı? Ayrıca Windows özellikleri içinde Hyper-V açık mı?

1676132615761.png

Çözüm
Değil hocam bunlar ne için acaba tam olarak bilmediğim için soruyorum.

Bu özellikler sanallaştırma teknolojilerini aktif hale getirir. Yani işlemcinin çekirdeklerinin iş yükünü ayırıp sanal işletim sistemlerinin çalışmasını sağlar. Bu tarz uygulamaları çalıştırabilmeniz için çalışması gerekiyor. Bu özellikleri aktif hale getirip uygulamaları açarsanız sorununuz çözülür.

Bu özellikler sanallaştırma teknolojilerini aktif hale getirir. Yani işlemcinin çekirdeklerinin iş yükünü ayırıp sanal işletim sistemlerinin çalışmasını sağlar. Bu tarz uygulamaları çalıştırabilmeniz için çalışması gerekiyor. Bu özellikleri aktif hale getirip uygulamaları açarsanız sorununuz çözülür.

Çok teşekkür ederım.

Eki Görüntüle 1664912
hocam bıos bılmıyorum fakat hyper v yaptım bıos yapmak zorundamıyım yapılıyorsa nasıl yapabılırım

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederım.

Hocam BIOS bılmıyorum fakat Hyper v yaptım BIOS yapmak zorunda mıyım yapılıyorsa nasıl yapabılırım?

Kullandığınız anakart modeline göre değişir. Bazı anakartlarda Boot menüsü altında oluyor. Bazılarında Security altında. Eski modellerde genelde chipset menüsü altında bulunuyor. SVM yazmasa bile Virtualization diye yazması gerek. Bu ayar açılmadığında işlemcinin sanallaştırma teknolojisi açılmaz.

Sorunu nasıl giderdin aynı sorunu şuan ben yaşıyorum

Geri
Yukarı