BlueStacks kurulumunda "CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT" hatası

Gun.er

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar,

Yeni topladığım sistemime BlueStacks emulatör'ü kurarken CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT mavi ekran hatasını aldım. Reddit vs. yabancı forumlarda araştırırken BlueStacks'i kuran birçok kullanıcının bu mavi ekran hatasını aldığını gördüm. Uygulamayı hemen kaldırdım ancak bu beni bayağı bir korkuttu. 2 gündür herhangi bir hata almıyorum ama daha demin bir oyunu başlatmaya çalışırken bilgisayar dondu. Hatadan önce rolantide ekran kartı ısım ortalama 40-42 arası oluyordu ancak bu hatadan sonra rolantide 43-45 arasında olmaya başladı. Donanımsal bir hasara neden olmuş olabilir mi veya çok mu paranoyağım. Bu tarz yanlış veya uyumsuz yüklemelerin donanımsal hasarlara neden olup olamayacağı konusuyla ilgili bilgi ve tecrübelerinizi paylaşabilirseniz benzer hatalarla karşılaşacak arkadaşlar da benim gibi araştırırken bilgi ve tecrübelerinizden istifade etmiş olurlar. Şimdiden ilgi ve alakanıza teşekkür ederim.

Sistemim: Gigabyte Aorus Elite RTX 3060 12g, Ryzen 5 5600X, Gigabyte B550 Elite V2 4400MHz, 16 GB RAM 3600MHz.

Ayrıca minidump dosyasını ek olarak ekledim.

Dosya Ekleri

• CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT (101).txt
    8 KB · Görüntüleme: 275
Son düzenleyen: Moderatör:
Bluestack'te olan mavi ekran sorunu için BIOS'tan sanallaştırmayı açın. SVM ve AMD-V ayarlarını da bulursanız açın.
2 gündür herhangi bir hata almıyorum ama daha demin bir oyunu başlatmaya çalışırken bilgisayar dondu.
Hangi oyunda oldu?
Hatadan önce rolantide ekran kartı ısım ortalama 40-42 arası oluyordu ancak bu hatadan sonra rolantide 43-45 arasında olmaya başladı.
Bu normal. Hata ile bir alakası yoktur. Aynı şeyleri yaparken kartın ısısı az ya da biraz yüksek çıkabilir.
Donanımsal bir hasara neden olmuş olabilir mi veya çok mu paranoyağım.
Hayır olmamıştır. Zaten mavi ekranın donanımların hasarını önlemek için geliyor.

Geri
Yukarı