Çözüldü BlueStacks WhatsApp için 4 GB RAM yeter mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Stoch

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Şimdiye kadar WhatsApp Web kullanıyordum, telefondan internet ihtiyacı duyduğu için ve kısıtlı ayarlar yüzünden kullanmayı bırakmak istiyorum. BlueStacks WhatsApp önerenler oldu ama RAM çok kullanıyormuş, 4 GB RAM'im var Wındows 10 kullanıyorum, kullanırken arkada tarayıcı, oyun, vs uğraşmayacağım. Sadece WhatsApp açık duracak. Bir sıkıntı yaşar mıyım?
Güncelleme:

1631344462210.png

Şuan program çok yavaş çalışıyor, üstten çektiğimde güncelleme yaptığını gördüm, güncelleme yaptıktan sonra yavaşlık düzelir inşallah.

Son düzenleme:
Çözüm
Özetle; BIOS'a girip Advanced kısmından AMD VC (AMD kullananlar için) kısmını etkinleştirin Enabled yapın. Ardından Windows'a girip görev yöneticisi> Performans>CPU> Alt bölgede bulunan, Sanallaştırma yazısının yanında Etkin yazıyor ise işlem tamamdır.
1631353720991.png
Ardından BlueStacks'e girip ekte bıraktığım ayarları yapınız. Böylelikle 4 GB RAM yetiyor.
1631353728825.png
Özetle; BIOS'a girip Advanced kısmından AMD VC (AMD kullananlar için) kısmını etkinleştirin Enabled yapın. Ardından Windows'a girip görev yöneticisi> Performans>CPU> Alt bölgede bulunan, Sanallaştırma yazısının yanında Etkin yazıyor ise işlem tamamdır.
1631353720991.png
Ardından BlueStacks'e girip ekte bıraktığım ayarları yapınız. Böylelikle 4 GB RAM yetiyor.
1631353728825.png

Çözüm

Geri
Yukarı