Bluestacks için RAM'i 4 GB yapmalı mıyım?

Murad101012

Centipat
Bilgisayarım COMPAQ Presario CQ62. Resimde özelliklerini görebilirsiniz. RemixOS kullanıyorum. Ama her defasında kapatıp diğer sisteme geçmekden bıkıyorum ve çok fazla pil tüketiyor. Nox, Memu ve bir sürü emulator kullandım ama hiçbiri Bluestacks kadar verimli çalışmadı. Bilgasayarımın RAM'ını 4 yaparsam Bluestacksda performans artışı sağlar mı? Bu arada RemixOS çoğu uyğulama indirilirken hata oluyor, Ve bazen kendisinde hata oluyor ve yeniden kurmak zorunda kalıyorum ve portre modu yok o yüzden de bluestacks istiyorum.

Screen-9-5-2019_70253_PM.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Fark olur. Zira sanal makineler de normal sistemler gibi bellek tüketir. Örneğin ben Kali için 1 GB belllek verdiğimde işlem dahi yapamaz iken, 2-3 GB bellek verdiğimde daha yüksek performans alıyorum.

Bilgisayarım COMPAQ Presario CQ62. Resimde özelliklerini görebilirsiniz. RemixOS kullanıyorum. Ama her defasında kapatıp diğer sisteme geçmekden bıkıyorum ve çok fazla pil tüketiyor. Nox, Memu ve bir sürü emulator kullandım ama hiçbiri Bluestacks kadar verimli çalışmadı. Bilgasayarımın RAM'ını 4 yaparsam Bluestacksda performans artışı sağlar mı? Bu arada RemixOS çoğu uyğulama indirilirken hata oluyor, Ve bazen kendisinde hata oluyor ve yeniden kurmak zorunda kalıyorum ve portre modu yok o yüzden de bluestacks istiyorum.

Eki Görüntüle 435545
Sistemde zaten 2 GB RAM olduğu için bir fark olmaz.

Bilgisayarinda RAM 2 GB, 1 GB'ini zaten isletim sistemi kullaniyor. Tum programlar kapali iken dahi bosta RAM'in 1 GB. Makinendeki RAM'i 3 GB yap. Isletim sistemin 32 bit, uzerini gormeyecek. O zaman Bluestacks'a ayirdigin RAM'i 2 yaparsin. Ama o sekilde de yine acik program olmamasina dikkat et.

Son düzenleme:
Sistemde zaten 2 GB RAM var 4 GB verse bile o kadar RAM yok.
Arkadaş bilgisayarımın RAM'ini 4 GB yaparsam fark olur mu demiş. RAM takviyesi yapacak yani sisteme. Fark olacaktır. 4 GB belleğin 2 GB kadarını sanal makineye verirse fark olacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı