ZyXEL modemde Brawl Stars ani ping artışı oluyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lag sorunu İnternette veya Türkıyenın ag BA-aglantısı yanı altyapısı Yuzunden Meydana gelıyor.

BlueStacks'ten üzerinden Brawl Stars oynuyorum. Profesyonel oyuncuyum. Telefonum küçük olduğu için PC'den oynuyorum. Ama oyunu oynarken delay oluyor mermilerim falan geç çıkıyor bazen karakter laglı yürüyor internetim de kötü sayılmaz CAT5e Ethernet kablosu bağlı modemim maksimum 144 Mbps destekliyor. CAT5e 100 Mbps alıyor. Modeme CMD'den ping atadığımda ful sabit 1 veya 0 olarak gidiyor. Arkadaşlar bu sorunu çözücek yok mu PC'yi aldığımdan beri bu sorun var. 1 2 senedir uğrasıyorum yeni hat ve modem alacak bütçem yok sunucuyla alakalı diyenler ise ybj de BlueStacks'ten oynuyor onun oyunu çok akıcı hiç kasmıyor, interneti iyi evet biliyorum ama benim de iyi. Bu sorunun çözümü olmalı diye düşünüyorum. Regedit ayarlarını da yaptım bu arada. Yazılımsal ayar falan yok mudur bu lagı çözücek en azından yazılımsal ayar söyleyin çünkü donanımsal yapabilecek bir şeyyim yok. Valorant gibi oyunlarda ise ping az lag yok pek. Minecraft'ta bazen lag oluyor bloğu koymuyor, mesela blok gidiyor geri geliyor.

Düşük kalitedeki modemler ısındıkça performans kaybedebilir. Cat5e yerine Cat6 kablo kullansanız daha iyi sonuç alırsınız, aralarında Mbps dışında farklar da var ama bence sorun modemin ısınmasından kaynaklı. Alttan hava alabileceği bir zemine koyup deneyin, hatta altına kalıp buzlardan bir poşete sarıp koymayı bile deneyebilirsiniz. Sorun düzelirse en azından sorunun kaynağını bulmuş olursunuz, sonrası sizin modemi nasıl soğutacağınıza bağlı. Ayrıca oyun sırasında modemin Wi-Fi özelliğini kapatmayı da deneyin.

Merhabalar PC'den Brawl Stars oynuyorum oyun 55 FPS ile 50 arasında değişiyordu. Ben de ayarlar yaptım 60 FPS yapabildim ama bu sefer de çok fazla lag olmaya başladı. 55 FPS falan alırken lag olmuyordu ama 60 FPS iken karakter kesik kesik ilerliyor. Wi-Fi'ye sadece ben bağlanıyorum Ethernet'le. Bu sorun kesin sistemle alakalı. Yaptığım ayarlar ise NVIDIA Denetim Masası'ndan ve grafik ayarlarından BlueStacks'i sildim. Yani NVIDIA ayarlarını sildim BlueStacks'tan aktif değil ve MSConfig'ten işlemciyi 4'e çektim. Nasıl bu gecikmeyi çözerim? Ekran kartından ya da işlemciden bence bu sorun, internetle alakalı falan demeyin. Ama bu sorunu çözebilecek ayarı bilmiyorum, nasıl çözerim yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam başka emülatörleri deneyin, mesela GameLoop bence en iyilerinden ama bilgisayarı biraz fazla ısıtabiliyor. (tabii PUBG falan oynarsanız ısınır, Brawl Stars'a ısınmaz bence.)

Merhaba arkadaşlar sorunum şu: NVIDIA Denetim Masası'ndan BlueStacks'i ve Brawl Stars'ı ekleyip performans ayarları yaptım ama lag oluşturan ve akıcılık hissini bozan 2 tane ayar vardı birisi gölgelendirici önbelleği diğeri ise kenar yumuşatma bunlardan gölgelendirici önbelleğini kapattım kenar yumuşatmayı açtım ve oyunum internet açısından akıcılaştı mermiler falan attığım gibi gidiyor karakter normal yürüyor ama bu sefer FPS düştü 55 gibi bir değere bu da oyunda kasma hissiyatı veriyor 30 FPS gibi. Bende NVIDIA'dan sildim BlueStacks'i ve Brawl Stars'ı, oyun 60 FPS'ye döndü ama bu sefer çok fazla lag (gecikme)olmaya başladı. Bu sorunu nasıl çözerim yardım eder misiniz?

Merhaba arkadaşlar sorunum şu: NVIDIA Denetim Masası'ndan BlueStacks'i ve Brawl Stars'ı ekleyip performans ayarları yaptım ama lag oluşturan ve akıcılık hissini bozan 2 tane ayar vardı birisi gölgelendirici önbelleği diğeri ise kenar yumuşatma bunlardan gölgelendirici önbelleğini kapattım kenar yumuşatmayı açtım ve oyunum internet açısından akıcılaştı mermiler falan attığım gibi gidiyor karakter normal yürüyor ama bu sefer FPS düştü 55 gibi bir değere bu da oyunda kasma hissiyatı veriyor 30 FPS gibi. Bende NVIDIA'dan sildim BlueStacks'i ve Brawl Stars'ı, oyun 60 FPS'ye döndü ama bu sefer çok fazla lag (gecikme)olmaya başladı. Bu sorunu nasıl çözerim yardım eder misiniz?

Sistemin nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı