Oyunlarda ani ping artışı

Göktürk Algün

Hectopat
2 hafta öncesine kadar hiçbir sorun olmadan oynuyordum ama bir anda bu sorun başladı. CS oynarken her şey normal ping 50'ye sabit 1-2 saniyeliğine 200 300 hatta 1000'lere çıkıp geri düzeliyor hal böyle olunca oyunun da zevki kalmıyor. Speedtest'e bakıyorum download latency arada bir 150 görüp geri düşüyor ama upload latency sık sık 300 400'lere çıkıp düşüyor. Test sonucunda da ortalama 35-40 falan oluyor.
Önceki konu başlıklarına baktım şu konulara değinmişlerdi:
  • Driverlar güncel.
  • Evde 4 kişiyiz ama 3 hafta önce de 4 kişiydik değişen bir şey olmadı ayrıca evde Tekken de aynı şey oluyor.
  • Wi-Fi ile değil Ethernet kablosu ile bağlıyım-ki kabloyu değiştirmeyi bile denedim-.
  • Tenda C8 model Wi-Fi ayarlarında direk QoS yerini bulamadım ama Bandwith Control kısmında Upload limit ve Download limit kısımları var oradan yapmaya çalıştım işe yaramadı.
Aldığım birkaç SS:
(Bufferbloat test sonucunda sol alttaki active yazan bölümlerden az çok problemi anlayabilirsiniz 700'lü değerlere kadar çıkıp geri düşmüş)
Ayrıca Speedtest üzerinden aldığım söyle bir ekran kaydı var: Watch Adsız tasarım | Streamable

Ekran görüntüsü 2024-02-13 191109.png

Ekran görüntüsü 2024-03-05 134845.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi firmayı kullanıyorsunuz paketinizi 50 Mbps yaparsanız ping olmaz 35 Mbps'de bende de çıkıyordu ping 50 Mbps geçince düzeldi.

Hangi firmayı kullanıyorsunuz paketinizi 50 Mbps yaparsanız ping olmaz 35 Mbps'de bende de çıkıyordu ping 50 Mbps geçince düzeldi.

Hocam ben konteynerde kalıyorum ve altyapı olmadığı için magnet internet kullanıyorum Türk Telekom'un altyapısını kullanıyor. Benim anlamadığım şey şu 2 hafta öncesine kadar mükemmel olan internet neden şimdi sapıttı?

Yeni konular

Geri
Yukarı