Çözüldü Bluetooth 4.2 Cihazda Airdots Çalışır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mürsell.kar

Decapat
Daha fazla  
Meslek
bilgisayarlı program (Cnc)
Cihazım iPhone SE modelidir. Airdots kullanırken Bluetooth sürümü sorun yaratır mı?

Çözüm
S
Yanlış biliyorsam düzelten çıkacaktır, moderatör yanlış bilgilerin üstüne çizgi çeker. Bluetooth'un yanındaki sayıyı bir sürüm numarası olarak düşünebilirsiniz. Bluetooth 5, Bluetooth 4.2'ye göre daha yüksek hıza ve daha fazla mesafeye sahip. Aynı zamanda ses kalitesinin de arttığına inanıyorum, karşılaştırma videolarına bakmak lazım.

Evet yaratır, cihazların eşleşeceğini düşünmüyorum.
Yaratacağını sanmıyorum. Bir cihazın Bluetooth 5 desteklemesi, daha eski Bluetooth sürümüne sahip bir cihazla uyumlu çalışmadıkları anlamına gelmez. Tıpkı 5G destekleyen bir Samsung telefonun, 3G hızında çalışmasına engel olamayacağı gibi. Eğer elinizdeki modem 3000Mbps'e kadar hız sağlayabiliyorsa, 30Mbps internet hızına sahipseniz hiçbir sıkıntı olmadan kullanabilirsiniz.
Yanlış biliyorsam düzelten çıkacaktır, moderatör yanlış bilgilerin üstüne çizgi çeker. Bluetooth'un yanındaki sayıyı bir sürüm numarası olarak düşünebilirsiniz. Bluetooth 5, Bluetooth 4.2'ye göre daha yüksek hıza ve daha fazla mesafeye sahip. Aynı zamanda ses kalitesinin de arttığına inanıyorum, karşılaştırma videolarına bakmak lazım.

Evet yaratır, cihazların eşleşeceğini düşünmüyorum.
Yaratacağını sanmıyorum. Bir cihazın Bluetooth 5 desteklemesi, daha eski Bluetooth sürümüne sahip bir cihazla uyumlu çalışmadıkları anlamına gelmez. Tıpkı 5G destekleyen bir Samsung telefonun, 3G hızında çalışmasına engel olamayacağı gibi. Eğer elinizdeki modem 3000Mbps'e kadar hız sağlayabiliyorsa, 30Mbps internet hızına sahipseniz hiçbir sıkıntı olmadan kullanabilirsiniz.

Çözüm
Farkli bluetooth versiyon olmasi sikinti yaratmaz fakat iphone uyumlulugu bir modelden sonra olabilir ona bakmak lazim.

Bluetooth sürümleri geriye dönük destek vermektedir. Bluetooth 4.2 ve 5.0 cihazı eşleştirdiğinizde Bluetooth 5.0'ın özelliklerinden faydalanamazsınız ve iki cihaz da Bluetooth 4.2 gibi çalışır. Bu özellikler güç tüketimi, sinyal kalitesi vb. olabilir.

Airdots u şu anda kullanıyorum. Şöyle bir sıkıntısı var. Telefonun Bluetooth unu açtığımızda eğer WiFi da isek WiFi çok yavaşlıyor nedeni ise Bluetooth sinyalleri ile WiFi sinyallerinin çakışması. Eğer telefonunuzda WiFi 5.0ghz bandı var ise alın eğer yok ise WiFi ı kulaklık takılı iken kullanmak zulüm olur. Mobil veri de böyle bir sıkıntı yok ama.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı