Çözüldü Bluetooth 5.0 mesafesi kaç metre?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cemtastan23

Hectopat
Makaleler
1
Akıllı saati telefona bağlamak için sanırım Bluetooth bağlantısı gerekiyor. Ancak ben kullanacağım zaman telefon ile aramda neredeyse 20-30 metre olacak. Bluetooth bu mesafeyi destekler mi? Sürümü fark eder mi bilmiyorum ancak yine de söyleyeyim, Bluetooth 5.0. internette biraz araştırdığımda karşıma 10 metre diyen de çıkıyor 250 metre diyende. Hangisi daha doğru?

Çözüm
Telefon ile akıllı saat arasındaki mesafe 20-30 metre olacaksa ve engeller varsa, Bluetooth 5.0 büyük ihtimalle yeterli olur.

Ama duvarlar ve diğer engeller varsa, bu mesafe değişir. Bunlardan bahsetmemişsiniz.
Telefon ile akıllı saat arasındaki mesafe 20-30 metre olacaksa ve engeller varsa, Bluetooth 5.0 büyük ihtimalle yeterli olur.

Ama duvarlar ve diğer engeller varsa, bu mesafe değişir. Bunlardan bahsetmemişsiniz.
Telefon hemen 1 kat aşağıda ve ben bir uçta, telefon ise diğer uçta olacak şekilde kullanmayı düşünüyorum. Yani arada duvar oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı