Çözüldü Bluetooth 5.2 kulaklıkta oyunlarda ses gecikmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ozerturkerr

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar Redmi Buds 4 5.2 Bluetooth kulaklığım var aslında gecikme olmaması gerekiyor fakat rahatsız edici bir şekilde 1 1.5 saniye geç geliyor sesler PC'de driverlar güncel zannediyorum çözümü var mıdır acaba?

Çözüm
Arkadaşlar sorunu çözdüm birçok arkadaşın da işine yarayacağını düşünüyorum çözümü bulunan makaleye denk gelmedim henüz uzun zamandır araştırıyorum hem de;
1-öncelikle Denetim Masası-ses kısmından kulaklığın mikrofonunu devre dışı bırakmak gecikmeyi ortadan kaldırabilir,
2-yine Denetim Masası-ses-iletişim kısmındaki sesleri kıs seçeneğini hiçbir zaman yapmak işinize yarayabilir,
3-çoğu forumda benim gibi telefonda gecikme yok, PC'de var veya tam tersi şeylerle karşılaşılmış bunun çözümü de şöyle ki Bluetooth cihazınızda veya cihazın kutusunda düğme veya tuş olur cihazı kutuya koyduktan, herhangi bir cihazla bağlantısını kestikten sonra o tuşa 15-20 saniye basılı tutmak Bluetooth cihazınızı sıfırlar ve telefona veya PC'ye bağladığınız zaman tekrardan kurulum yapar tertemiz kurulumda gecikmeyi kaldırır.
Umarım birilerinin işine yarar.
4-Windows 11'den önceki sürümler için hands Free özelliği açıksa kapatmak, kapalıysa açmak işe yarayabilir, bu özelliği Windows 11'e getirmemişler.
İstersen BT 5.4 olan bir kulaklık kullan, yine de gecikme olur. Kablolu kulaklık gibi olmaz bt. Kulaklıklar. Birde telefonda/PC'de BT kaç destekliyor o da önemli. BT geriye dönüktür. 5.0 olan bir telefon ile, 5.3 bt olan bir kulaklık çalışır fakat 5.3 değilde, 5.0 olarak çalışır. Ama sonuç olarak; her zaman gecikme olur.

İstersen BT 5.4 olan bir kulaklık kullan, yine de gecikme olur. Kablolu kulaklık gibi olmaz BT. Kulaklıklar. Bir de telefonda/PC'de BT kaç destekliyor o da önemli. BT geriye dönüktür. 5.0 olan bir telefon ile, 5.3 BT olan bir kulaklık çalışır fakat 5.3 değil de, 5.0 olarak çalışır. Ama sonuç olarak; her zaman gecikme olur.

Hocam ben şöyle bir şey deneyimledim, ses normalde gecikmeli geliyor zaten ben CS oynarken bir ses ayarlarını kurcaladım vesaire derken sesin tonu değişti ve gecikme ortadan kalktı ama 10 saniye sonra tekrar ses normal haline geldi ve yine gecikme başladı yani ben bu kulaklıkta gecikmeyi düşürebileceğime inanıyorum ama nasıl ayrıca telefona bağladığım zaman gecikme olmuyor PC'de mi bir şeyler yanlış acaba, hands Free ayarınıda bulamadım PC'de.

Hocam ben şöyle bir şey deneyimledim, ses normalde gecikmeli geliyor zaten ben CS oynarken bir ses ayarlarını kurcaladım vesaire derken sesin tonu değişti ve gecikme ortadan kalktı ama 10 saniye sonra tekrar ses normal haline geldi ve yine gecikme başladı yani ben bu kulaklıkta gecikmeyi düşürebileceğime inanıyorum ama nasıl ayrıca telefona bağladığım zaman gecikme olmuyor PC'de mi bir şeyler yanlış acaba, hands Free ayarınıda bulamadım PC'de.
Pc'nin BT sürümü düşük olabilir. Yukarda da dediğim gibi BT geriye dönük çalışır. Senin main kullandığın pc'deki 5.0 ise, isterse en yeni bt cihazini kullan her zaman 5.0 bağlanacaktır. PC deki BT standartına bakar mısın bi kaçıncı sürüm acaba

Arkadaşlar sorunu çözdüm birçok arkadaşın da işine yarayacağını düşünüyorum çözümü bulunan makaleye denk gelmedim henüz uzun zamandır araştırıyorum hem de;
1-öncelikle Denetim Masası-ses kısmından kulaklığın mikrofonunu devre dışı bırakmak gecikmeyi ortadan kaldırabilir,
2-yine Denetim Masası-ses-iletişim kısmındaki sesleri kıs seçeneğini hiçbir zaman yapmak işinize yarayabilir,
3-çoğu forumda benim gibi telefonda gecikme yok, PC'de var veya tam tersi şeylerle karşılaşılmış bunun çözümü de şöyle ki Bluetooth cihazınızda veya cihazın kutusunda düğme veya tuş olur cihazı kutuya koyduktan, herhangi bir cihazla bağlantısını kestikten sonra o tuşa 15-20 saniye basılı tutmak Bluetooth cihazınızı sıfırlar ve telefona veya PC'ye bağladığınız zaman tekrardan kurulum yapar tertemiz kurulumda gecikmeyi kaldırır.
Umarım birilerinin işine yarar.
4-Windows 11'den önceki sürümler için hands Free özelliği açıksa kapatmak, kapalıysa açmak işe yarayabilir, bu özelliği Windows 11'e getirmemişler.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı