Bluetooth adaptörü olmadan Bluetooth kulaklığı bilgisayara takmak

Hexa Force

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3-8100 | RX6600XT Speedster Qick 308 8GB | Kingston Fury Beast 2x8GB RAM | 1TB HDD + 120GB SSD | G102 | B930 | DFGT | H2002P | ACER SWIFT 1 | MSI CREATOR Z17
Selamlar,
Evet 50 lira verip USB dongle al diyecekler olacak ama aklımda fena bir fikir var.
Bir mikrofonum olmadığı için telefonumu WO Mic ile bilgisayara mikrofon olarak bağlıyorum. IP üzerinden gidiyor yani aynı ağa bağlı olması yetiyor.
Yeni doğan kuşum sürekli ışığa gittiği için ben bilgisayarda oyun oynarken lambaya falan tırmanıyor, ayağa kalkıp onu almaya çalışınca kablonun uzunluğu yetersiz kalıyor ve bilgisayardan çıkıyor.

WO Mic örneği burada işe yarıyor. 0 lag ile kullandığımı belirtmem gerek.
Telefonu hoparlör olarak kullanan uygulama yok mu? Ben telefondan ses çıkışı alıp telefonun seç çıkışını kulaklığa bağlasam Bluetooth olmadan Bluetooth teknolojisini Bluetooth olmayan bilgisayarımda kullanırım. Konuyu açma sebebim ise piyasada bulunan uygulamaların lag içermesi. Ben ses verirken sorun yok ama ses alırken var... Suç hatta değil suç uygulamada. 3 farklı uygulamada 3 farklı sonuç aldım. Biri 100MS verirken diğeri 20-40MS verdi diğeri 50-60MS. Dizi izlerken oyun oynarken ses kayması ya da gecikmesi hepimizi sıkar.

Bu postu bir harita için açmadım, bir harita oluşturmak için açtım. Uygulamaları test edip bir analiz yaparak neredeyse 0 gecikme ile para vermeden elimizde olan cihazları dongle yapacağız. Umarım yapmış biri gelip "al kardeşim" diyerek yaptığını sunar herkes faydalanır.

Son düzenleyen: Moderatör:
SoundWire (free) - Apps on Google Play Bunu denemiştim dediğin özellikler var, ses kalitesini düşürerek gecikme azaltılıyor.
20-40MS veren uygulama bu. Gecikme hissedilir seviyede. Az uz bile değil hiç anlamayan biri bile çok rahat fark edebilir seviyede. Ayrıca ses kalitesi o kadar düşüyor ki bazı sesler gelmiyor böylede kullanmak sorun.

Yeni konular

Geri
Yukarı